Image
 
Andrzej "Harcerz" Liśniewski: ...17 marca br. czyli jeszcze podczas kalendarzowej ZIMY Warszawa uporała się z tegoroczną edycja Zimowego Maratonu na Raty! Pogoda była juz wiosenna...ale nastroje ZiMnaRowe. Wszyscy z chęcia..prawie bez większej rywalizacji ruszyli na trasę...w prawo od trybuny stadionu WAT. Jedynie MIODZIO pobiegł w lewo od trybuny dokładając sobie do 6 km 195 metrów dystansu który mu brakował aby ukończyć maraton...na raty!  kółeczka zostały pokonane w czasach które wszystkich bardzo satysfakcjonowały. Pierwszy na 8 etapie Marek OMSZAńSKI lider klasyfikacji generalnej oglądał się za siebie podczas całego biegu. Szukał potencjlanych rywali do przyszłorocznych startów. Anna BĘBENEK liderka wśród Pań z uśmiechem na ustach wbiegała na metę wspominając czasy niedzielnego biegania w czerwonych spódniczkach i TEAM Atomówek. 

Dział poświęcony imprezie

Michał Kamiński: Wielkich emocji dostarczył wczorajszy już siódmy, przedostatni etap warszawskiego Zimowego Maratonu Na raty. Pierwszą czwórkę dzieliło „tylko” 9 sek (w każdym z poprzednich biegów różnica była znacząca), a losy zwycięstwa były wewnątrz klubową jak i zarazem wewnątrz rodzinną sprawą. Pierwsi dwaj na mecie zameldowali się reprezentujący barwy drużyny Warszawiaky, bracia Paweł i Bartosz Olszewscy. O wszystkim zadecydowała skromna sekunda. Minimalnie lepszy okazał się Paweł, uzyskując czas 21:40.

ImageWyniki - 10.03.2012
Dział poświęcony imprezie

Andrzej "Harcerz" Liśniewski:...10 marca 2012r.  dla części zawodników jest dniem kiedy kończą rywalizację podczas Warszawskiej edycji Zimowego Maratonu na Raty. Jeszcze tylko start ekstra 17 marca i wręczenie medali oraz statuetek za pierwsze miejsca.  VII etap przebiegał w atmosferze rywalizacji o sekundy, minuty, chwile:)  Czołówka klasyfikacji generalnej kontrolowała spokojnie przebieg zawodów "czając się" za plecami innych do nagłego ataku w obronie wywalczonego wcześniej miejsca.

Na starcie zjawił się team Olszewskich, Tomasz Kucharczyk z WKB Meta Lubliniec,  ścigacze z ART. PROFI Team Warszawa, studenci z WAT-u  oraz drukarze z Wytwórni Papierów Wartościowych. ...wszyscy ramię w ramię walczyli z wiatrem...z ang. w mordę wind  :)  oraz błotem na trasie. Rezerwat  Łosiowe Błota pokazał swój lwi..oj rczej ...Łosiowy pazur!

Wyniki
Dział poświęcony imprezie

Image

Andrzej Liśniewski: Jak w Gruszewni gdzie znajduje sieOdlewnia rodzinna Państwa TERLECKICH czyli miejscu powstawania ZiMnaRowych medali słychać okrzyk...yes..yes..yes...a ja otrzymuję na maila zdjęcia medalu następnej edycji ZiMnaR Polska  to znaczy że powoli zbliżamy się do końca rywalizacji na trasach w całym kraju!  Tak właśnie jest...za nami 6 etap Warszawskich zmagań na terenach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej.

ImageWyniki

Michał Kamiński: Warszawski Zimnar wchodzi w decydującą fazę. Wczoraj odbyła się już piąta edycja tegorocznej edycji. Do końca zmagań zostały jeszcze tylko trzy biegi. W br. zmieniono regulamin, z powodu licznych pokrywających się startów innych imprez, głownie Biegów Górskich w Falenicy oraz Grand Prix Warszawy. W związku z tym, jeśli ktoś opuścił jeden z pierwszych regulaminowych siedmiu startów, biegnąc w marcowym epilogu będzie miał zaliczony cykl.

Wyniki
Fotorelacja (Maciej Jurkowski)
Dział poświęcony imprezie

Image

Michał Kamiński: W minioną sobotę stołeczny Zimnar przekroczył półmetek. Za dwa tygodnie odbędzie się już piąty etap, a po nim do końca zmagań zostaną tylko trzy etapy, w tym jeden epilogowy. Z każdym kolejnym biegiem Zimowy Maraton na Raty nabiera coraz większych rumieńców jak i wartościowych wyników. Tym razem cała pierwsza trójka zeszła poniżej granicy 22 minut. Ponownie wygrał niezawodny do tej pory Marek Omszański, który z czasem 21:38 min o 12 sek uprzedził Tomasza Kucharczyka, a ten o kolejnych 5 Łukasza Leszczyńskiego. Dla tej dwójki jak i czwartego na mecie Łukasza Dorogonia (22:40 min) był to debiut na WAT-owskim poligonie.

FOTORELACJA (Maciej Jurkowski)

Image 

Czwarta odsłona Zimnara w Warszawie, ponownie w obiektywie Macieja Jurkowskiego.  Widać, że mróz nie przestraszył uczestników. Od zimna chroniły wymyślne nakrycia głowy, szale.. ale też gorąca krew, bo byli chętni aby pobiec "na krótko". Prezentujemy kilkadziesiąt zdjęć z rywalizacji na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

ImageWyniki

Michał Kamiński: Za nami 1/3 dziewięciotygodniowych Zimnarowych zmagań. Następny etap odbędzie się za tydzień, a po nim nastąpi przerwa do pierwszej soboty lutego. Dziś podobnie jak od początku cyklu bezkonkurencyjni okazali się Anna Bębenek i Marek Omszański. Z każdym kolejnym weekendem liderzy wyrabiają sobie coraz bezpieczniejszą przewagę. Przewodzący w obu kategoriach, Ania i Marek nad swoimi najgroźniejszymi rywalami mają już 2,5 oraz 7 min. przewagi.  W dotychczasowych dwóch etapach Zimowy Maraton Na Raty był tylko takim z nazwy, gdyż aura jak na tę porę roku była raczej jesienna co sprzyjało startującym. Podczas pierwszej było iście jesiennie, zaś przed siedmioma dniami zaczęło sypać dopiero pod koniec zawodów. Dziś natomiast biały puch towarzyszył kilkudziesięciu zawodnikom od samego początku, co miało spory wpływ na wyniki. Nie tylko słabszych zawodników, ale również i czołówki. 

W sobotę (14.01.2012) odbyła się druga edycja 6. Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie. Podobnie jak tydzień wcześniej, aby stało się zadość zimowej tradycji, specjalnie dla uczestników spadł śnieg:) Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej przygotowanej przez dobrze znanego z uwiecznia "Zimnara" w poprzednich latach - Macieja Jurkowskiego.

ImageRegulamin
Trasa
Dział poświęcony imprezie

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Cóż...zima zbliża się dużymi krokami...minął już  32 dzień  jesieni. Za ok.33 dni  zobaczymy się ponownie na starcie Zimowego Maratonu na Raty. Tak, dobrze zrozumieliście...już od 7 stycznia 2012r.VI Warszawska edycja ZiMnaRa będzie z Wami podczas zimowych treningów i przygotowań do sezonu biegowego 2012. Jak zwykle część startujących będzie ostro trenować a część startujących będzie stawiało pierwsze kroki na trasach biegowych.
Pamiętajmy, że nie biegamy sami ZiMnaRa...w zeszłym roku było to kilkaset osób w całym kraju i za granicą na misjach wojskowych. W tym roku będziemy także „ziarenkiem” burzy piaskowej w zimę. Bo nikt inny jak Warszawa była pierwszym miastem gdzie poza Lublińcem ruszyło zimowe bieganie.

Portal Maratończyk.pl dziękuje wszystkim uczestnikom warszawskiej edycji ZIMNARa za Wasze wspaniałe dowody sympatii: medal, kwiaty i statuetkę od Harcerza, która zajmie honorowe miejsce w naszej redakcji :) Chcąc Wam się na koniec odwdzięczyć wybraliśmy kilka najciekawszych i najzabawniejszych naszym zdaniem zdjęć z wczorajszej, pożegnalnej edycji zawodów. A może macie swoje typy, których my nie wychwyciliśmy?

Image

Zwycięzcy edycji warszawskiej!
Dział poświęcony imprezie

 
Andrzej "Harcerz" Liśniewski: VIII etap zwany EKSTRA...  5 edycji Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie już za nami!  Mimo że odbył się 13 marca nikt nie zaliczył go do pechowych ... wszyscy mogą się już cieszyć niebieskimi medalami ukończenia zimowych zmagań  biegowych. Cóż teraz wszyscy będą robić   w niedzielne poranki?...a no biegać na zawodach w różnych miejscach i miastach Polski bo sezon biegowy właśnie się  rozpoczyna. Co krok  to ogłoszenia o zawodach, co strona w internecie informacja o wspólnych treeningach... i bardzo dobrze. Po zimowych przygotowaniach na trasie ogólnopolskiej akcji ZiMnAr Polska 2011' będzie się działo wśród biegaczy!
 
Image 

Dział poświęcony imprezie

Już w najbliższą niedzielę (13.03.2011) oficjalne zakończenie Warszawskiego Maratonu na Raty. Żegnamy biegowo zimę. Zawody będą także ostatnią szansą aby uzupełnić brakujące biegi... albo po prostu dobrze się bawić. Przedstawiamy klasyfikacje generalną po siedmiu etapach.

ImageWyniki - VII etap

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: VII  …najważniejszy i najdłuższy etap  5 edycji Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie zakończony!... tym samym Warszawa zamknęła rywalizację zimowych zmagań na 7 kolejnych etapach zimowej zabawy!  Wreszcie…już słyszę głosy z Polski  :) Po zawodnikach widać już „zmęczenie materiału” …3 miesiąc walki na trasie ZiMnaRa…to może zmęczyć…większość już zmęczyło…bo tylko 87 osób stawiło się na linii startu 7 etapu. Ze względu na brak śniegu w Warszawie,  wysłaliśmy naszego przedstawiciela… Dominika KACZORKA nr startowy 51 po „trochę”  zimy w góry… pobiegał i w paczce prześle „trochę”  zimy na zakończenie ZimnaRowych zmagań w Warszawie 13.03.2011r.

ZIMNAR w Polsce
ZIMNAR w Warszawie

Dział poświęcony imprezie

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Warszawa - Już VI etap, 5 edycji Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie za nami! Tym razem nie została przekroczona magiczna liczba 100 biegaczy na trasie. W dzisiejszym etapie wystartowało 94 zawodników, w tym 10 kobiet. Dzięki biegom górskim w Falenicy, które odbywają się w soboty poprzedzające Zimna, starty „ZiMnaRoców" w tych zawodach są siłowym treningiem przed niedzielna przebieżka na Bemowie... Tym razem jednak zawodnicy dosłownie„padli" w domu po ciężkiej górzystej trasie, gdzie królował lód i „przemielony" śnieg. Trudno ...nie zawsze wszystko jest na 102! Trasa pięknie ośnieżona. „Pani Zima" ponownie zawitała w rejony Kampinoskiego Parku Narodowego przygotowując w ciągu dwóch dni piękna, „kopna" trasę zawodów. 

Prezentujemy klasyfikację po 5 etapach Warszawskiego Zimowego Maratonu na Raty, dzięki opracowaniu Bogdana Piątka. Zawody wchodzą w decydującą fazę. Pozdrawiamy uczestników i dziękujemy Bogdanowi. Do zobaczenia w najbliższą niedzielę. Szczegóły w naszym dziale poświęconym imprezie.

Galeria NEW!
Andrzej Liśniewski: V  już etap  5 edycji Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie zgromadził w swoje urodziny  tradycyjnie ponad 100 osób.  Większość zapalonych „niedzielnych” (nie mylić z niedzielnymi kierowcami)  biegaczy  stanęła na starcie ZiMnaRa po raz kolejny piąty zdobywając następne  kilometry do królewskiego dystansu maratonu. Zmieniona kosmetycznie trasa - zawodnicy biegają teraz więcej zakrętów w prawo a nie w lewo - napawała na starcie wszystkich optymizmem. Lekko przyprószona ziemia, mrozik i słońce pozwoliły na radosne rozpoczęcie „niedzielnej szkółki biegania”. Dodatkowe słowa otuchy od uczestników sobotnich zmagań na trasie 2. Półmaratonu Komandosa (8 osób biegających regularnie ZimnaRa brało udział w półmaratonie) zwiększyły motywację do jeszcze większej walki na trasie!

Wyniki 4 etapu i klasyfikacja generalna po 4 etapach
Relacja z 4 etapu Warszawskiego ZiMNARa w TVP  (3:08)


Andrzej Liśniewski: IV  już etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie… zgromadził równo  100-kę miłośników najprostszej formy ruch czyli biegania.  Z tej ładnej okrągłej  sumki biegaczy  aż 74 osób stanęło na starcie ZiMnaRa po raz kolejny czwarty raz  walcząc o  przebiegnięcie maratonu na raty w  kolejnych 7 etapach. Pierwsze dni lutego pozwoliły zapomnieć troszeczkę o zimie w Warszawie gdyż przeniosła się Ona do innych miast w których rozgrywany jest ZiMnaR.  Wrócił ponownie problem „Katorżniczej”  trasy która to jednak nie zachęca do biegania po niej  ze względu na dużą ilość  przeszkód  wodnych Jak to w wojsku…10 minut przed startem szybkie decyzje, konsultacje, wysłanie na kierunku i wysokości odpowiednich wykwalifikowanych „kierunkowych”  i ku uciesze startujących mała zmiana w  przebiegu trasy.  Zmiana  która rozjaśnił buzie startujących… omijamy wszelkie „Katorżnicze” szaleństwa!

Dział poświęcony imprezie

Bogdan Piątek opracował klasyfikację generalną warszawskiego ZIMNAR'a 2011 po trzech edycjach startów. Sklasyfikowanych jest 157 zawodników w tym 23 Panie. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami.


Andrzej "Harcerz" Liśniewski:III etap Zimowego Maratonu na Raty w Wawce zgromadził ponownie ponad 100 osób a dokładnie 110 osób z czego 85 osób stanęło na starcie ZiMnaRa po raz trzeci dążąc wytrwale do przebiegnięcia maratonu na raty w  kolejnych 7 etapach  :) Przedostatni dzień stycznia i ujemna temperatura nie zniechęciła biegaczy do porannej niedzielnej zabawy na trasie ZiMnaRa. Zdjęcia z trasy robione w środę nie zachęcały do biegania ze względu  na „Katorżnicze"  błoto i wodę które zalegały na 25 % trasy.  Ale pakt zawarty między organizatorami a zimą jednoznacznie określa co ma się dziać na trasie... ma być ZIMA!  Dlatego w niedzielny poranek  wszystko było zamarznięte co zaowocowało lepszymi czasami u prawie 100% zawodników.

Image

ImageWyniki (2 etap)
Dział poświęcony imprezie
(TVP) - 2 minuta, 6 sekunda

Andrzej "Harcerz" Liśniewski:Zima nie zapomniała   o swoim pupilu czyli Zimowym Maratonie na Raty i wróciła kładąc piękny puchowy dywan biegaczom pod nogi na całej szalonej trasie.. Po biegu na Chomiczówce, gdzie większość ZiMnaRowców biegała tydzień temu szukając jak na lekarstwo śniegu, w niedzielę na Bemowie wszyscy byli „wyleczeni" - śniegu pod dostatkiem!  Co pod śniegiem?...to już mała niespodzianka :) Mimo codziennych relacji z trasy ekipy „Potwory z Głębin" na forach internetowych, nikt nie zaopatrzył się w deski surfingowe i pianki. Odwaga walki z trasą wzięła górę... jak na prawdziwych biegaczy przystało! Biegaczy z krwi i kości prawie jak Komandoskich Półmaratończyków... bo tajemnica trasy jest taka że częściowo prowadzi po trasie ½ Maratonu Komandosa którego II edycja będzie rozgrywana 12 lutego 2011 roku.

ImageDział poświęcony imprezie

Andrzej Liśniewski: Trening a dosłownie noworoczne spotkanie przyjaciół, które odbyło się 02.01.2011r. na planowanej nowej trasie 5 edycji  Zimowego Maratonu na Raty nie zapowiadało takiej burzy jak przeleciała nad terenami... albo jak kto woli po terenach Bemowa w dniu I etapu ZiMnaRa czyli 09 stycznia drugiej  dekady XXI wieku. Jakie są skutki? Powiem krótko...widoczne! Mimo przeciwności losu, które wystąpiły podczas organizacji V edycji ZimnaRa udało się wszystko powolutku spiąć aby „grupa przyjaciół" mogła wystartować w niedzielnych biegach społecznościowych podnosząc swoja kondycję, dbając o zdrowie.

ImagePrzypominamy, że już jutro rusza Zimowy Maraton na Raty w Warszawie. Popularny ZIMNAR  to bardzo sympatyczna "etapówka" (czasy są sumowane po każdym biegu) na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej. Zaliczenie poszczególnych biegów pozwoli przebiec nam maraton... na raty:) Rywalizacja rywalizacją ale najważniejsza będzie i tak dobra zabawa. Zapraszamy początkujących biegaczy chcących zapoznać się z atmosferą koleżeńskich zawodów ale Ci co chcą się  pościgać też nie będą mogli narzekać. Maratończyk.pl patronuje imprezie i będzie przeprowadzał obszerne relacje... a tutaj może zobaczyć jak bawiliśmy się biegowo w zeszłym roku i zapoznać się z regulaminem tegorocznej edycji.

ImageAndrzej "Harcerz" Liśniewski:...02.01.2011r. ..godz.12.00...pierwsze noworoczne spotkanie  przyjaciół z tras biegowych w celu wspólnego treningu na planowanej nowej trasie 5 edycji  Zimowego Maratonu na Raty!
Nowa trasa, nowa formuła, nowi ludzie ale zabawa jak zawsze ta sama i przednia! Zaledwie 36 godzin temu większość  z nas bawiła  się  na zabawach Sylwestrowych  J  a tu proszę... ponad 25 osób przytruchtało aby zobaczyć nową trasę, spotkać się ze znajomymi i poczuć trochę adrenaliny w sobie  oraz ducha rywalizacji  w atmosferze!

ImageTRASA
ZIMNAR - 2007-2010


Andrzej "Harcerz" Liśniewski: ....2 stycznia o godz.12.00 spotkajmy się przy zamkniętej bramie stadionu WAT. Obiegniemy sobie nową trasę i podyskutujemy czy wybieramy trasę wokół stadionu WAT czy może wybieramy nową, w miejscu pierwszej edycji ZimnaRa...którą w pocie czoła przygotował Sylwek Przybyła (ukłon)...zima..zima..pada ..pada śnieg  :)

ImageGaleria cz. I - bieg, czII - dekoracja NEW!
Relacja Filmowa - TVP Warszaw
Wyniki VIII etapu

Andrzej Liśniewski: 11.03.2007r. ...... 10.03.2008r..... 18.03.2009r... i  14 marca 2010 roku... już po raz czwarty z rzędu mogłem przywitać uczestników  Zimowego Maratonu na Raty na  uroczystym zakończeniu. Dopiero po raz czwarty, już po raz czwarty czy aż po raz czwarty?...to pytanie zadawałem sobie przed rozpoczęciem. Doszedłem do wniosków: szkoda że dopiero po raz czwarty i świetnie że już po raz czwarty.

ImageWyniki VII etapu i klasyfikacja generalna całego cyklu

Andrzej Liśniewski: 7 etap ZIMNARA przypadł w przededniu dnia Kobiet! Tego dnia zawodniczki startujące w ZiMnaRze były szczególnie uśmiechnięte od startu do mety. Dlaczego?...tylu życzeń, śmiechów i uścisków jeszcze nikt nie zebrał jeszcze w tak krótkim czasie. Wszak dzień z historią długą jak trasa maratonu zasługuje zawsze na ciepłe "podanie" go na tacy dla... Pań, głównych sprawców tylu uśmiechów, uścisków i całusów! Sama rywalizacja jak zwykle była niezwykle interesująca. Zawodnicy z czołówki rywalizacji pilnowali się wzajemnie. Przed startem każdy z nich skalkulował sekundowe różnice do zawodników przed sobą i za sobą aby na trasie realizować ściśle określoną strategię biegu.

Image Galeria cz.1 - Dorota "Doris" Świderska
Galeria cz.2 - Robert Jagielski
Galeria cz.3 - Maciej Jurkowski
Wyniki VI etapu i klasyfikacja generalna całego cyklu NEW!
 


Wojtek Szota:Z biegu na bieg mozolnie poprawiał swoje wyniki, urywał kolejne sekundy, prezentował nam oryginalne bandanki i w końcu przyszedł jego dzień... tym razem triumfatorem warszawskiego Zimnara został Piotrek Siepietowski pokonując na ostatnich metrach Sebastiana Cybulę (obaj z Art Profi). Sukces Piotrka mimo ostatnich dobrych startów było dużą zimnarową niespodzianką. Tym samym został on piątym zawodnikiem jaki skosztował w tegorocznym cyklu smaku zwycięstwa. Dwukrotnie udało się wygrać tylko Sebastianowi, który przed ostatnimi zawodami (oprócz epilogu) nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej z dość bezpieczną przewagą 1minuty i 40 sekund nad dzisiejszym zwycięzcą.

... i jeszcze jedna galeria z poprzedniego etapu warszawskiego Zimnara. Tym razem autorstwa Roberta Jagielskiego. Zdjęcia wykonane zostały w kilku miejscach  zimnarowejj pętli. Zapraszamy do oglądania:

Image Galeria cz. I
Galeria cz. II
Galeria cz. III (fot. M. Jurkowski)
Wyniki V etapu i klasyfikacja generalna całego cyklu NEW!

Wojtek Szota:Zdjęcie ukochanej na koszulce, wyznanie miłości, serduszka... wiadomo Walentynki! Natomiast zabawne stroje to oczywiście znak kończącego się karnawału. Tak wyglądał dziś walentynkowo-ostatkowy Zimnar w Warszawie. Warto było się przebrać ponieważ można było otrzymać od Harcerza pyszny placek:) Wiem coś o tym, naprawdę był smaczny:) Tymczasem pogoda jak zwykle nie jest zbyt łaskawa dla uczestników. Podobnie jak cały cykl... i pomyśleć, że w zeszłym roku zima wydawała się nam sroga, choć były takie etapy jak ten z 25.01.2009 roku:) Wystarczy spojrzeć do tej galerii. Cóż, nazwa zawodów jak nigdy przystaje do rzeczywistości i naprawdę mamy "Zimowy Maraton Na Raty". Nawet najlepszym będzie ciężko złamać 3 godziny w całym cyklu.

Regulamin
Trochę nietypowo, bo kto się przebierana na Walentynki... ale mamy koniec karnawału i aby dobrze się bawić przebieramy się na walentynkową odsłonę warszawskiego zimnara:) Szybkobiegacze nie bójcie się:)... bo oczywiście nie jest to obowiązkowe choć zapraszamy do wspólnej zabawy. Zachęcamy do startu również tych, którzy w tym roku jeszcze nie zasmakowali biegania na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. 
Przed chwilą dostaliśmy maila od Harcerza i oto co pisze: Słuchajcie,słuchajcie, doniesiono mi... bo jestem w Kotlinie Kłodzkiej, że szykujecie sie z przebraniami na ZiMnaRa!   Brawo tak trzymać!  Pamiętajcie że ZiMnaR jest stworzony dla WAS, Wy macie się dobrze bawić. Zapraszam wszystkich już w niedzielę na 5 start, tym razem walentynkowy!  Pary niech biegną razem, uśmiechajmy się i bądźmy sobą! Pozdrowienia dla wszystkich!

ImageMaciej Jurkowski ponownie przesłał nam swoje zdjęcia. Zapraszamy do oglądania czwartej odsłony warszawskiego Zimnara tak jak widział jego obiektyw:) Pan Maciej zdradził nam, że jest amatorem który zajmuję się fotografią... 50 lat:) Przypominamy, że jego syn bardzo dobrze sobie radzi na trasie zawodów. Obu Panom dziękujemy i serdecznie gratulujemy. Zimnar ma wyjątkowe szczęście do dobrych zdjęć. Oprócz Pana Macieja zawody dokumentowała jak zwykle Dorota "Doris" Świderska. Jej dokonania poniżej. Jak policzyliśmy szacunkowo, Dorota wykonuje dla serwisu Maratończyk.pl około 300 tys. zdjęć rocznie. To jest dopiero kondycja:) Niestety gorszą kondycję wykazują aparaty i obiektywy:)

ImageGaleria cz. I
Galeria cz. II
Wyniki
NEW!

Wojciech Szota: Piękna słoneczna pogoda, -6 stopni Celsjusza i stosunkowo dobrze ubita, szybka trasa. Tak w skrócie wyglądały dzisiaj warunki podczas czwartej odsłony warszawskiego Zimanra. Trzeba przyznać, że każda impreza miała swoje niepowtarzalne oblicze. Na pewno nie możemy się nudzić. Za każdym razem jest inna pogoda, temperatura, zmieniają się warunki na trasie. Czołówka cyklu także dopasowała się zmiennej natury tegorocznego Zimnara. Poszczególne zawody miały innego triumfatora. Tym razem zwyciężył Sebastian Przepióra z Entre.pl. Za jego plecami pojawił się chyba najrówniej biegający, lider cyklu, Sebastian Cybula oraz czyniący duże postępy z biegu na bieg Piotrek Siepietowski - obaj ART  PROFI. Tymczasem trochę zawodzi zwycięzca pierwszej odsłony, toczący jeszcze niedawno zażarte pojedynki z Sebastianem Cybulą -  Marcin Osiński z UKS Technik Radom.  Dziś był dopiero siódmy. W poniższych komentarzach Marcin obiecuje jeszcze powalczyć, choć jak sam mówi na razie walczy z przeziębieniem (życzymy dużo zdrowia:). Na mecie nie brakło gorącej herbaty i tradycyjnie sympatycznej atmosfery. Zapraszamy wszystkich na kolejne zawody 14 lutego, o godzinie 10.00 (stadion WAT).

ImagePełna galeria zdjęć Macieja Jurkowskiego

Otrzymaliśmy porcję bardzo ciekawych zdjęć autorstwa Macieja Jurkowskiego. W zawodach startuje z powodzeniem jego syn Jan Jurkowski:) Musimy przyznać, że zdjęcia bardzo przypadły nam do gustu. Poniżej prezentujemy wybrane przez z nas fotki, do krótkiej zimanarowej impresji.  Zobaczycie  tam m. in. pasjonujący pojedynek Sebastiana Cybuli z Marcinem Osińskim. Całość pracy Macieja możecie obejrzycie w maratończykowej galerii. Dziękując za zdjęcia, składamy gratulacje dla syna  za szybkie bieganie a dla Taty za interesujące zdjęcia.


Dorota Świderska: Trzeci etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie zgromadził więcej zawodników niż ubiegło tygodniowa edycja. Mróz był mniejszy o 10 stopni, ale zima nie ustąpiła. Na trasie było mnóstwo śniegu i trudne warunki, ale rywalizacja zacięta jak na poprzednich etapach. Niespodziewanie trzecią edycję wygrał Bartosz Świątkowski (AZS WAT Warszawa). Dotychczasowi faworyci tym razem nie stoczyli bezpośredniego pojedynku. Marcin Osiński (UKS Technik RADOM), zwycięzca pierwszego etapu przybiegł dopiero na piątej pozycji, Sebastian Cybula (Art Profi), triumfator z poprzedniego tygodnia wypadł lepiej i był drugi. Wyniki po trzech etapach pokażą, kto będzie rywalizował o I miejsce w IV edycji warszawskiego ZIMNARa. Na mecie na zawodników czekało gorące powitanie Harcerza, gorąca herbata i słodycze.

ImageAndrzej "Harcerz" Liśniewski: ...8.00...termometr za oknem „krzyczy" czerwoną skalą...  -15 stopni Celsjusza. Mroźno... odczuwalna to może i nawet -20 stopni. Ciekawe  ile osób „podda" się bez walki oddając walkowerem dla Team-u „Zima - Mróz" II etap Warszawskiej edycji ZiMnaRa? Od 9.15 zapełnia się biuro nad pływalnią Ośrodka Sportowego WAT.  Zjawiły się osoby które dwa tygodnie temu pokonały trudną trasę ZiMnRa oraz duża liczba nowych osób chcących przeżyć niesamowita przygodę na magicznej pętli ZiMnaRa przy trzaskającym mrozie. Organizatorzy pamiętając bardzo ostrą walkę na przedzie stawki podczas I etapu, postarali się aby tym razem walka toczyła się także w okolicach 1-20 miejsca.  Jak to  zorganizowali?...ogłosili: ten kto wbiegnie pierwszy na metę za gen. dyw. Romanem POLKO otrzyma w nagrodę książkę „Armia-instrukcja obsługi" autorstwa Pauliny BOLIBRZUCH z dedykacją tego którego ścigał, czyli Pana Generała!...oj się działo...działo! 

ImageWynik nieoficjalne NEW!
Relacja Filmowa - TVP Warszawa
Galeria NEW!

Wojciech Szota: Po pierwszym etapie, który odbył się dwa tygodnie temu, mając  świeżo w pamięci wczorajsze ściganie w Falenicy, przy towarzystwie dawno niewidzianych mrozów (-17 stopni) można było mieć mnóstwo obaw o stan trasy Zimowego Maratonu w Warszawie. Przed oczami stawała wizja mozolnego przedzierania się przez śnieżne zaspy... tymczasem trasa była tak przygotowana, że przekraczało to najśmielsze oczekiwania ( na pewno moje:). Co prawda mogliśmy poczytać już we wtorek, o tym jak do walki zostały rzucone profesjonalne środki... ale efekt i tak okazał się bardzo zaskakujący. Do tego wspomnijmy jeszcze o wspaniałym arktycznym słońcu. Znalazło to oczywiście potwierdzenie w wynikach zdecydowanie lepszych niż 2 tygodnie temu. Walkę o zwycięstwo stoczyła ta sama para co ostatnio, tylko tym razem zwyciężył Sebastian Cybula pokonując „w powietrznym boju" Marcina Osińskiego. Obaj, idąc ramię w ramię do ostatnich metrów, zaprezentowali co oznacza powiedzenie „rzut na taśmę" :)

Poczytaj o ZIMNARZE
Najbliższy weekend (23-24.01.2010)
Rafał Polański: Dziś z rana, dzielny Traktor odśnieżał stadion :) Ścieżka dobrze ubita, ale wciąż na szerokość jednego biegnącego, także nastawmy się na wyprzedzanie w zaspach. Do zobaczenia.

ImageGaleria NEW!
Wyniki NEW!
TVP - Informacje Sportowe

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Uchu cha...uchu cha...nasza zima zła... słowa tej piosenki znane prawie wszystkim z czasów szkoły podstawowej lub przedszkola cisnęły się na usta startującym w pierwszym etapie IV Warszawskiej edycji Zimowego Maratonu na Raty (10.01.2010). Niedzielny poranek nie zaskoczył biegaczy (w przeciwieństwie do drogowców) zimową aurą gdyż od kilku dni pogoda (wraz z organizatorem) postanowiła przygotować odpowiednio trasę na ZiMnaRa. Wysoki śnieg, na wierzchu delikatna warstwa lodu, piękne oszronione drzewa z uginającymi się gałęziami od śniegu  i ta „wisienka na torcie"... lekkie słoneczko! Cóż więcej potrzeba dla biegacza?

ImageRegulamin i Dział poświęcony zawodom

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Szanowni zawodnicy ZiMnaRa. Trasa oznaczona! (poniżej zdjęcia). Możecie już trenować bez obawy zgubienia się w gąszczu drzew! Na zdjeciu nr 10 widać częściowo już przygotowaną trasę przez "zaprzyjaźnione" zwierzątka leśne czyli dziki:) Najważniejsza uwaga: oznaczenia trasy i kilometrów zawsze są po lewej stronie trasy czyli zasada lewej ręki. Biegnę po lewej jest biało-niebieska taśma, jest dobrze ;) Skręcam, po lewej mam  taśmę jest, dobrze! Biegnę dalej! Jeden wyjątek, co by nie było za łatwo. Na 1,5 kilometrze wszystko jest po prawej stronie czyli oznaczenie kilometrowe i biało-niebieska taśma bo po prawej jest łączka. Za tym oznaczeniem jest górka - zdjęcia nr 4 - biegniemy przez nią jak prowadzi rękaw z taśmy a nie omijamy ją z lewej! Pytania?.... Zapraszam... biuro zawodów będzie czynne w niedzielę już od 9.00!  Szatnie, prysznice a po biegu słodycz i napoje! Cóż jeszcze potrzeba dla biegacza? Aaaa... śnieg będzie... od wczoraj nawożę taczkami na trasę:)

Tutaj Regulamin i wszystkie konieczne informacje.

Już w najbliższą niedzielę startuje ZIMNAR w Warszawie. Dla przypomnienia...biuro zawodów na ul. Kartezjusza 2...Ośrodek Sportowy WAT... kawiarnia nad pływalnią! Tego dnia biuro czynne od  8.45 do 9.45! kpt. Andrzej „Harcerz" Liśniewski czeka na Was w biurze zawodów:)

Andrzej Liśniewski: ....w samo południe jak hejnał w Krakowie zagrał, w Wawce wystartowała towarzyska ekipa biegaczy na trasie ZiMnaRa!  30 osób...pierwsze kółeczko towarzysko...drugie na "ostro"...oj się działo. Poniżej zdjęcia autorstwa Roberta Jagielskiego.

ImageDział poświęcony ZIMNAROWI i Regulamin

Andrzej "Harcerz" Liśniewski:  Pada, pada, pada...trasa przygotowana na ZiMnaRa...2010...czyli zasypana!Jak ktoś ma czas w niedzielę 03.01.2010r. to zapraszam treningowo na 12.00!  Niespodzianki przygotowane...  ;)

ImageRegulamin

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Wojskowa  Akademia Techniczna wraz z  Wojskowym Klubem Biegacza „Meta"  z Lublińca  przy wsparciu portalu  www.maratończyk.pl  organizuje
 IV Warszawską edycję Zimowego Maratonu na Raty zwanego potocznie ZiMnaRem. Start do I etapu już  10.01.2010 roku... cała zabawa ma polegać na przebiegnięciu,  przez 7 kolejnych niedzielnych (przy uwzględnieniu innych zawodów w Polsce)  spotkań,  6 etapów o dystansie 6 km i jednego etapu o dystansie 6,195 km po wyznaczonej przez organizatorów trasie na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej znajdującym się na Bemowie w okolicy ulic Kartezjusza, Archimedesa i Kocjana.

ImageSezon już właściwie w pełni ale wielu z nas doskonale pamięta zabawę podczas Zimowego Maratonu na Raty rozegranego na Obiektach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie (tutaj dział poświęcony imprezie). Przypominamy, że formuła zawodów polegała na przebiegnięciu co tydzień kawałka maratonu. Dla jednych było to pierwsze spotkanie z bieganiem długodystansowym, dla innych doskonały trening ale dla wszystkich chyba świetna zabawa:) Wiesiek Nadolny "Iwien" przygotował obszerną relację filmową z zakończenia imprezy. Każdy uczestnik otrzymał piękną wizytówkę pokazująca go podczas odbierania nagrody i oczywiście w czasie zmagania na trasie:) Dzięki Wiesiek! 

ImageAndrzej "Harcer" Liśniewski: W niedzielne przedpołudnie wiosna zawitała nie tylko na ulicach Warszawy, ale także na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej gdzie odbył się ostatni etap Zimowego Maratonu na Raty zwany „ekstra". Była to...dzisiaj można tak napisać...z punktu widzenia organizatora - najcięższa, najliczniejsza, najbardziej zabawna, najbardziej nagłośniona w mediach, naj...szybsza! Spotykaliśmy się przez 8 tygodni, które minęły bardzo szybko w szalonej sportowej atmosferze. Cel zawodów został osiągnięty - nastąpiła integracja biegaczy, obce sobie osoby startujące 11 stycznia w 1 zawodach zostały przyjaciółmi, powstały przyjaźnie a nawet całe zespoły...przyjaciółek! Osiem spotkań ukazało wszystkim, że idea biegania jest cały czas żywa, ludzie chcą się spotykać, rozmawiać, rywalizować z sobą, bawić się na powietrzu dla zdrowia.

ImageGaleria - cz. I - bieg
Wyniki - 8 Etap
NEW!

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Dziękuje wszystkim za start! Było miło poznać wszystkich i patrzeć na wszą walkę! Mam nadzieję że zawody te prowadzone w Wawce z kolebką w Lublincu...zyskały wasza przychylność w planach startowych na 2010 rok!!!!!.... pzdr.

Wiesiek Nadolny "Iwien" przygotował jeszcze jeden film z zimnarowych zmagań...  tym razem z lekkim przymrużeniem oka. Poniżej materiał. Przypominamy również, że w najbliższą niedzielę uroczyste zakończenie i oczywiście szansa na biegowe pożegnanie z trasą Zimnara. Start do tzw. „epilogu" ( 6 km) o godz. 10.00 a około godz. 11.15, w budynkach Akademii uroczyste wręczenie nagród. Do zobaczenia! 

Wyniki - Zimnar'09

Prezentujemy Wam wyniki siódmego etapu i klasyfikacje generalne zawodników, którzy ukończyli odpowiednio 6 i 7 etapów. Czynimy to zastrzeżeniem, że mają charakter nieoficjalny. Wszyscy byli tak przejęci i wzruszeni Dniem Kobiet, że mogły się wkraść drobne usterki więc jeśli chcielibyście nanieść jakieś poprawki to piszcie do organizatora na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Jak mogliście się zorientować Wiesiek Nadolny "Iwien" - specjalnie z tej okazji nagrywał film. Poniżej jego dzieło. Miłego oglądania.

ImageGaleria
Wyniki nieoficjalne

Wojtek Szota: Ostatnia edycja ZIMNARA przypadła w dniu kobiet... i jest to chyba najlepsze podsumowanie całego cyklu. Spokojnie można wygłosić opinię, że Panie są największą rewelacją tegorocznej imprezy. Startowały bardzo licznie, świetnie się bawiły, zawsze dopisywały im humory i na pewno bardzo ubarwiły bieganie na żołnierskich terenach Wojskowej Akademii Technicznej. Składamy Wam najgorętsze życzenia i trzymamy kciuki za nowopowstający kobiecy team.

ImageZapraszamy na ostatni etap Zimowego Maratonu na Raty, któremu patronuje maratończyk.pl. Potem pozostanie już tylko epilog (15.03) pozwalający np. zaliczyć zaległy etap... więc jeśli jeszcze nie startowaliście to namawiamy Was do udziału aby chociaż spróbować ZIMNARA'09. Ci, co sumiennie startowali będą mieli przywilej bycia klasyfikowanym w końcowych rezultatach. Start w niedzielę o godz. 10 na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jeden z naszych kolegów - Wiesiek Nadolny nakręcił film pokazujący walkę na trzecim etapie. Zapraszamy do oglądania i oczywiście do biegania z nami w niedzielę.

ImageWyniki
Galeria :) NEW!!!

Wojtek Szota: Za nami już sześć edycji Zimnara. Jesteśmy prawie na finiszu. Nie widać jednak aby kogoś dopadła zadyszka... wręcz przeciwnie rywalizacja wkracza w decydujący moment co widać chociażby czytając dyskusję pod poprzednim etapem. Dziś było bardzo mroźno i śniegowo. Zwykle szerokie leśne alejki zwęziły się tak bardzo, że można byłoby biec jedynie gęsiego. Kto przysnął na starcie miał potem ogromne trudności z odrobieniem strat. Cykl zawodów bardzo zbliżył zawodników. Od początku rywalizuje stała ekipa więc znamy się już przynajmniej z widzenia (najlepiej bezpośrednich rywali:) Na starcie nie zabrakło walecznych dziewczyn z teamu zimnarowego i toczących rodzinny pojedynek generała Romana Polko z synem Adrianem. Za tydzień przerwa w cyklu... ale mamy nadzieję, że nie przerwa od biegania. Na innych zawodach będzie można sprawdzić efekty zimanrowych wyścigów. Trzymamy kciuki za Zimanrowców!


Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Biała śnieżynka na awersie... sylwetka biegacza i nazwy miast na rewersie...tak wygląda medal ZiMnaRa 08'. Dlaczego się przyglądam tak dokładnie temu odlewowi metalu?  Dlatego bo piąty etap był jak dwie strony medalu...strona ze śnieżynką ...zimny, wietrzny i zimowy. Strona z biegaczem....wesoły, gorący i szalony dzięki startującym i publiczności. Dwie strony medalu jakże czasami różne od siebie w domyśle znaczące  to samo! 5 etap zimowych zmagań na terenach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej był przełomowy dla wielu zawodników. Do końca zostało już tylko dwa etapy i coraz mniej szans na odrobienie strat minutowych z trasy. Samodyscyplina i konsekwencja  są czynnikami i wyznacznikami sukcesu w tego typu imprezie biegowej.  Na ośnieżoną  trasę nie wybiegło kilku zawodników z czołówki klasyfikacji ZiMnaRa  tracąc tym samym szansę na przebiegnięcie 7 kolejnych etapów.

ImageZIMNAR zatacza coraz szersze kręgi i obecny jest już na Ukrainie:) Od triumfatorki drugiego etapu - Oleny Babenko otrzymaliśmy następującego maila: "Pozdrawiam z Ukrainy organizatorów ZIMNARA 2009. Brałam udział w pierwszych dwóch etapach imprezy. Teraz, kiedy jestem w Zaporożu, solidarnie biegam w tym samym czasie, co i zawody organizowane w Warszawie. Moje wyniki: 3et.- 0:26:42; 4et.- 0:26:17.  Z wyrazami szacunku. Olena".
Cieszymy się, że u Oleny wszystko w porządku a sądząc po czasach widać, że forma rośnie:)

ImageWyniki oficjalne :)
Galeria
NEW!

Dorota Świderska:IV etap Zimowego Maratonu na Raty to dla wielu zawodników już półmetek całego cyklu. Biegacze startujący w dzisiejszych zawodach pokonali IV etap w temperaturze 10 stopni i niestety.. bez śniegu. Za to po raz pierwszy w tym roku odwiedziły nas dziś.. Misie - maskotki ZIMNARa :) które wiernie kibicowały zawodnikom z miejsca na trybunie, pod flagą maratończyka.pl O pierwszą pozycję powalczył dziś ponownie Marcin Krysik z AZS WAT Warszawa pokonując trasę w czasie 22:16. Zwycięzca poprzedniego etapu - Ryszard Łukaszewicz - tym razem nie dogonił rywala i przybiegł na drugiej pozycji z czasem 22:38. Trzeci był Wiktor Łuckoś (WAT Warszawa) z czasem 23:06. Wśród kobiet ponownie triumfowała Aleksandra Paszowska (WAT Warszawa) z czasem 27:18.

Image Wyniki po 3 etapach (klasyfikacja zawodników, którzy ukończyli 3 imprezy)
Zdjęcia i wyniki z III etapu (01.02.2009)
Dział Poświęcony ZIMNAROWI

Andrzej "Harcerz" Liśniewski:...9.00 wystawiam nos za okno...zimno! Czerwona skala termometru wskazuje  -5 stopni Celsjusza!  Zastanawiam się ile osób w niedzielny poranek już się obudziło, popatrzyło za okno i pomyślało...dlaczego mam wychodzić z domu? Na samą myśl o pustych autobusach, ulicach robi się zimno! Ale z drugiej strony na myśl o spotkaniu z ludźmi dla których bieganie jest zabawą robi się ciepło na sercu i budzi się chęć „walki" z zimnem oraz druga osobowością - leniuszkiem...wstaję, idę, biegnę...lecę.

ImageGaleria
Wyniki NEW!

Zapraszamy do oglądania zdjęć z 3 etapu Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie. Organizator zawodów - Andrzej "Harcerz" Liśniewski podzieli się z nami już jutro swoimi wrażeniami z imprezy - czekamy z niecierpliwością. Tymczasem podajemy wyniki pierwszej trójki. Dziś na mecie jako pierwszy pojawił się Łukaszewicz Ryszard z czasem 22:42. Zwycięzca dotychczasowych etapów Marcin Krysik dobiegł do mety na 2 pozycji z czasem 23:14. Trzeci był Bartłomiej Gasparski z czasem 23:47.

ImageGaleria
Wyniki NEW!

Wojtek Szota:Pod nieobecność kpt.Andrzeja Liśniewskiego II edycję poprowadził jak przystało na gospodarza obiektu (WAT) - kpt. Wojciech Krawiecki wraz z grupą pracowników
i podchorążych Akademii. Oczywiście ekipa Maratonczyka.pl, dziś w roli patrona medialnego niezmiennie przybyła w pełnej gotowości. Na starcie ponownie zebrało się blisko stu pasjonatów biegania. Niespodziankę swoją obecnością sprawiła nam ekipa telewizyjna warszawskiej Trójki. To wyraźny znak, że Zimnar został dostrzeżony :)

Film (I edycja - 11.01.2009) NEW!
Relacja - 11.01.2009
Regulamin
Dział poświęcony imprezie

Dziś u nas filmowo:) Zapraszamy do obejrzenia jeszcze jednego materiału. Tym razem Zimowy Maraton na Raty - pierwsza edycja (11.09.2009). Jednocześnie gorąco zachęcamy do startu w drugich zawodach z tego cyklu. Spotykamy się już najbliższą  niedzielę (25.01.2009) o godz. 10.00 na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

ImageAndrzej "Harcerz" Liśniewski: W dniu dzisiejszym tj. 11.01.09', silna ekipa studentów i pracowników Wojskowej  Akademii Technicznej wraz z biegaczami Wojskowego Klubu Biegacza „Meta" Lubliniec od godziny 9.00 zastanawiała się co może się wydarzyć o 10.00...ilu będzie zawodników?...czy taka mała impreza na szansę konkurowania w Warszawie  z triathlonem  oraz Orkiestrą Jurka Owsiaka? ...imprezami z większą oprawą medialną i dłuższa historią organizacyjną? Mimo wielu pytań i niepewności proces przygotowań ruszył, dokładnie punkt po punkcie było wszystko realizowane... jak to w wojsku!

ImageGaleria
Wyniki
Film

Wojtek Szota: Dziękujemy wszystkim za przybycie na dzisiejsze zawody. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów:) ... dlatego zawody zaczęły się z piętnastominutowym opóźnieniem. Mamy nadzieję, że nie zmarzliście za bardzo. Za pięć dziesiąta w biurze zawodów stała jeszcze długa kolejka. Potem było już tylko ściganie na leśnych alejkach Wojskowej Akademii Technicznej. Do rywalizacji wyruszyło blisko sto osób a wśród nich m.in. generał Roman Polko. Trasę jak przystało na organizatora zabezpieczali umundurowani chorążowie WAT-u. W tym roku pierwsza odsłona Zimowego Maratonu na Raty faktycznie była zimowa.

Dział poświęcony ZIMNAROWI i regulamin

Wojtek Szota:Jutro ZIMNAR czyli obecność obowiązkowa:) Przed chwilą rozmawiałem z "Harcerzem" - kpt. Andrzejem Liśniewskim. Wszystko gotowe na przyjęcie biegaczy. Start o godz. 10 na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej. Biuro zawodów tuż obok na basenie - ul. Kartezjusza 1. Nie ma obawy nie zbłądzicie:) Na miejscu powitają Was i pokierują podchorążowie w mundurach. Tym razem ZIMNAR z szatniami i prysznicami... oraz mamy nadzieję, że niezmiennie ze świetną zabawą. Jeśli lubicie imprezy Wojskowego Klubu Biegacza Meta i patronaty maratonczyka.pl to gorąco zapraszamy. Niecierpliwie czekając na jutrzejszy ranek, zapraszamy do obejrzenia zeszłorocznego zakończenia z generałem Romanem Polko w głównej roli. Do zobaczenie jutro!

ImageRegulamin 2009
Edycja I i II (relacje, zdjęcia, filmy)


Andrzej "Harcerz" Liśniewski: Wojskowa  Akademia Techniczna wraz z  Wojskowym Klubem Biegacza „Meta"  z Lublińca  przy wsparciu portalu  www.maratończyk.pl  organizują   III Warszawską edycję Zimowego Maratonu na Raty zwanego potocznie ZiMnaRem :) ...cała zabawa ma polegać na przebiegnięciu,  przez 7 kolejnych niedzielnych (przy uwzględnieniu innych zawodów w Polsce)  spotkań,  6 etapów o dystansie 6 km i jednego etapu o dystansie 6,195 km po wyznaczonej przez organizatorów trasie na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej znajdującym się na Bemowie w okolicy ulic Kartezjusza, Archimedesa i Kocjana.

ImageGaleria cz.I - bieg
Galeria cz.I - bieg NEW!
Wyniki - etap 8

Dorota Świderska: Dziś po raz ostatni spotkali się uczestnicy
II edycji Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie. Przy typowo wiosennej pogodzie rozegrał się ostatni wyścig, w którym wziął udział zawodnik honorowy z numerem 1 - Generał Dywizji Roman Polko. Na mecie pierwszy pojawił się Sebastian Cebula (Art Profi) z czasem 22:52, ponownie udowadniając, że w ZiMNAR-ze 2008 jest zdecydowanym zwycięzcą! 

ImageGalerie
Miedzianko Krzysztof:  Biegiem „SKOLOPENDRY" zakończona została w Bazie PMC Tybnin w Libanie II edycja Zimowego Maratonu Na Raty ZIMNAR'08. W biegu tym wzięli udział żołnierze którzy biegali przez VIII etapów. Cały odcinek 6 km biegli jeden za drugim tworząc tzw. „skolopendrę". Prowadzący tą grupę chor. Krzysztof MIEDZIANKO który m.in. pilnował tempa biegu, co 200 m dawał znać dla ostatniego biegacza aby ten przemieścił się na czoło grupy i przejął biało-czerwoną flagę. W tak miłym i przyjemnym biegu zakończono zmagania VIII etapowego maratonu.

Część zawodników startujących w II Zimowym Maratonie na Raty 2008 - w Warszawie i Libanie już zakończyła bieganie! Publikujemy wyniki tych, którzy ukończyli 7 etapów cyklu.
ImageGaleria LIBAN etap VII NEW!
Galeria LIBAN etap VI

Galeria - etap VII
WYNIKI NEW!

Dorota Świderska:Zimowy Maraton na Raty dobiega końca. Mamy za sobą już siódmy, przedostatni etap biegu. Po poprzedniej, typowo zimowej i  mroźnej edycji dziś znowu pogoda była wiosenna. Dzięki temu warunki były sprzyjające by poprawiać swoje czasy. Trzeba się było także wykazać przed specjalnym kibicem - Wojak Miś, maskotka biegu - towarzyszył bowiem ponownie dzisiejszej rywalizacji. 

ImageAndrzej „Harcerz" Liśniewski: ...wreszcie można śmiało powiedzieć  - odbył się etap Zimowego Maratonu na Raty! Tak! Zimowego....zimno było, ślisko było, wietrznie było i jeszcze się nie skończyło! Dlaczego się nie skończyło?...bo   to dopiero VI etap Warszawskiej edycji ZiMNARA!  Dopiero czy już VI-ego? No właśnie! Każdy musi sobie odpowiedzieć na to sam!

Najważniejsze jednak jest to że bieg ŻYJE nie tylko w niedziele od 10.00 do 11.00 ale prawie non stop! Tak sobie rozmyślając nad tym wszystkim wzrok padł na misia w kąciku dzieci...była iskra i kolejny pomysł do zrealizowania....maskotka ZiMNARA!  Zabrałem misia w elegancko skrojonym mundurze na zawody...chwyciło! Warszawska edycja ZiMNARA ma maskotkę, prawie jak... (choć prawie to wielka różnica)...duże renomowane turnieje i zawody sportowe!

ImageGaleria cz. I
Galeria cz. II
Wyniki NEW

Wojtek Szota: Dzisiejszy Zimnar miał wojskową wizytację. Zawodników wyjątkowo dopingował Miś - maskotka Wojska Polskiego. Gość przybył bardzo elegancki, w mundurze z beretem zatkniętym pod lewym pagonem. Próbowaliśmy ustalić jaki ma stopień wizytator... i jak nam powiedział Andrzej „Harcerz" Liśniewski - to zawodowy szeregowy :). Pod okiem takiego kibica walka była wyjątkowo zażarta. Wypadało aby zwyciężył żołnierz i tak też się stało. 

ImageWyniki
Galeria Warszawa
Galeria Liban

Dorota Świderska: V etap ZIMNARA za nami a tym samym i półmetek. Atmosfera zawodów w Warszawie wciąż wiosenna. I niestety chyba zima już nas nie odwiedzi. Dzięki temu była dziś kolejna szansa na poprawę czasów. Zdecydowanym liderem zawodów po 5 etapach jest Sebastian Cybula z klubu Art Profi - dzisiejszy etap pokonał z czasem 22:38. Wśród kobiet zwyciężyła dziś Anna Bębenek z Krakowa z czasem 28:16. Biegacze mieli dziś także okazję zobaczyć wyjątkowy, bardzo okazały medal, jaki otrzymają na zakończenie Zimowego Maratonu na Raty 2008. Jest o co walczyć :)

ImageWyniki po 4 etapach 

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: W związku z zawodami 01-02 marca br. ...Wiązowna i Bochnia...8 etap a zarazem ostatni zostaje przeniesiony na 09.03.br. - tydzień późniei od planowanego w regulaminie! Do tego etap VI który będzie 17.02.br. odbędzie się troszeczkę wcześniej a mianowicie o godz. 9.00! ...jest to podyktowane innymi imprezami na terenie poligonu po którym "kawałeczek" biegamy! 

Image Galeria - Liban
wyniki

Krzysztof "Miedzian" Miedzianko: Do IV etapu przystąpiło 24 biegaczy. Niewiele brakło aby bieg odbył się w pięknej zimowej scenerii. Dokładnie 3 dni wcześniej zawitała do Libanu piękna śnieżna zima (co widać w galerii). Niestety położenie geograficzne miejsca, gdzie odbywa się bieg uniemożliwił aby taka zima przetrwała do niedzielnego etapu. Pozostały tylko wspomnienia na zdjęciach.Tym razem start ze względów organizacyjnych nastąpił o 11.30. I tu niespodzianka Paweł ŚWIĘTANOWSKI który zazwyczaj po starcie pozostawiał wszystkich daleko za sobą ruszył spokojnie w towarzystwie trzech biegaczy którzy próbowali dotrzymać kroku. Taki przyjacielski bieg prowadzącej trójki trwał jedynie do 2 km. Od tego miejsca aż do mety Paweł ŚWIĘTANOWSKI i Mariusz ŁYSEK toczyli walkę na trasie o pierwsze miejsce tego etapu. Na kilkanaście metrów przed metą Paweł przyspieszył i wygrał IV etap.

Image Galeria - Warszawa
wyniki

Andrzej „Harcerz" Liśniewski: ...IV etap ZiMnaRa przy pięknej pogodzie zgromadził na starcie w Stolicy ponad 60 osób! Nie wszystkim zainteresowanym udało się być...zwłaszcza tym z czołówki stawki którzy biegali w czwartek i sobotę aby mieć zaliczony etap mimo ich nieobecności. Sam etap był wyjątkowy bo w połowie drugiej pętli można było świętować „połówkę" Zimowego Maratonu na Raty! Tak już ponad miesiąca uczestnicy zmagają się z aurą, kilometrami i organizatorem! Ta nierówna „walka" przyczyniła się do tego że z etapu na etap poprawiane są wyniki.

ImageWyniki
Galeria cz. I 
Galeria cz. II NEW

Dorota Świderska: Dzisiejszy trzeci etap Zimowego Maratonu na Raty był wyjątkowy - został poświęcony pamięci poległych lotników, którzy zginęli w katastrofie samolotu transportowego CASA w Mirosławcu w środę 23 stycznia. Organizator kpt. Harcerz Liśniewski pożegnał w ten sposób jednego ze swoich kolegów, który był wśród pasażerów samolotu. Chwilą ciszy oddaliśmy hołd poległym. 

ImageGaleria
Wyniki
Krzysztof Miedzianko: Do II etapu biegu przystąpiło 24 żołnierzy
z PKW UNIFIL LIBAN przebywających w bazie TYBNIN oraz NAQOURA. Trasa przebiegała podobnie jak w I etapie. Pogoda również dopisała, było słonecznie i ciepło. Tym razem do grupy biegaczy dołączyło 9 biegaczy z bazy NAQOURA. Cel przed startem dla biegaczy to poprawienie wyniku z I etapu. Punktualnie o godzinie 11.00 czasu Libańskiego ( w Polsce godz.10.00) sędzia główny zawodów kpt. Dariusz STANISŁAWSKI dał sygnał do STARTU.

ImageGaleria - Liban
Galeria
- Warszawa
Wyniki


Wojtek Szota:Za nami II etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie. Mimo zimna i ulewnego deszczu zawodnicy prawie w komplecie stawili się na boisku Wojskowej Akademii Technicznej. Warunki były równie trudne jak tydzień temu. Tym razem jednak zamiast lodu zawodnicy musieli zasmakować błotnej kąpieli. Liderzy zawodów Sebastian Cybula z Art Profi i Anna Pawłowska-Pojawa ponownie zwyciężyli... a po biegu...

ImageGaleria z Libanu
Relacja z Libanu  
 

Andrzej "Harcerz" Liśniewski: ...piękne poranne słońce przywitało biegaczy 13 stycznia na stadionie Wojskowej Akademii Technicznej którzy postanowili zmierzyć się z trudnościami Zimowego Maratonu na Raty! Do startu zgłosiło się ogółem 52 biegaczy w Warszawie oraz 16 w Tybnin- Liban. Takiej ilości, powiem szczerze, nie spodziewałem się gdy postanowiłem że będzie w tym roku II edycja Warszawska! Uśmiech rozjaśnił moją twarz gdy na stadionie było coraz więcej i więcej i więcej osób rozgrzewających się do biegu! Miło było zobaczyć ubiegłorocznych uczestników ZiMNARA ze zwycięzcami na czele czyli Małgorzatą KROCHMAL i Marcinem BADZIAKIEM. Doliczyłem ponad 40 głów (nie licząc zwierzaczków które także brały udział w zmaganiach biegowych)!

ImageGaleria
Wyniki - Warszawa - Liban

Dorota Świderska: Piękny słoneczny dzień - prawie wiosenny Smile przywitał zebranych na I etapie cyklu Zimowego Maratonu Na Raty. Długa kolejka do zapisów zaskoczyła chyba nawet
samego organizatora „Harcerza" - zabrakło bowiem numerów startowych Smile Stadion Warszawskiej Wojskowej Akademii Technicznej od rana tętnił życiem. O 10.00 zawodnicy ustawili się na linii startu i po gorących powitaniach organizatora rozpoczęli bieg. Do pokonania mieli trzy pętle, można więc było obserwować rywalizację. Bieg utrudniała miejscami mocno oblodzona nawierzchnia, ale ciekawa trasa rekompensowała trudności. Pierwszy na mecie pojawił się Sebastian Cybula z klubu Art Profi.

Andrzej Liśniewski: ...będzie się działo, oj będzie się działo! Rozpoczęcie II edycji ZiMNARA w tym samym czasie co granie WOŚP jest czystym przypadkiem, ustalając kolejne daty nie analizowałem że w tym samym czasie będę, będziemy konkurować z Jurkiem Owsiakiem! A może to znak że ZiMNAR będzie "grany" do końca świata a może nawet jeden dzień dłużej?... Z sensacyjnych wiadomości dzisiejszego poranka chciałem przekazać, że wraz z nami będą biegali aż w ...LIBANIE żołnierze Wojska Polskiego, którzy przebywają tam na misji! Misjonarze, tak potocznie się o nich mówi, będą w ten sam dzień co my w Warszawie, o tej samej godzinie stawać na starcie aby walczyć na trasie ZiMNARA!...dla nich jest to bardzo ważne zadanie, nie bojowe ale także trudne! Dzięki temu że będą biegać i korespondencyjnie przekazywać wyniki oraz zdjęcia mogą poczuć większa wieź z Ojczyzną i Polakami którzy oddaleni są o setki kilometrów!

Regulamin
Tak było w 2007 r.
mapa trasy
Już w najbliższą niedzielę rozpoczyna się II Warszawska edycja Zimowego Maratonu na Raty zwanego potocznie ZIMNAREM Smile. Zapraszamy starych wyjadaczy i początkujących dla których będzie to pierwsza szansa na ukończenie maratonu.. i mamy nadzieję... początek maratońskiej przygody Wink. Kilku uczestników zeszłorocznego ZIMNARA ukończyło potem klasyczny maraton (nawet "Komandosa" Innocent). Dystans 6 km nie powinien sprawić trudności nowym miłośnikom biegania a zaprawionym w boju da możliwość pościgania się i popracowania nad szybkością. Start o godz. 10:00 przed trybuną honorową na stadionie WAT. Biegi zostaną przeprowadzone na ścieżkach poligonu WAT. Pieczę nad zawodami będzie sprawować nieoceniony Andrzej "Harcerz" LIśniewski. Krótko mówiąc warto... więc  maratonczyk.pl nie odmówi sobie przyjemności uczestnictwa. Do zobaczenia w niedzielę. 

ImageAndrzej "Harcerz" Liśniewski: Mroźny poranek zastał na stadionie WAT-u kilkanaście osób które postanowiły troszeczkę sie w niedziele poruszać i jednocześnie poznać trasę II edycji Zimowego Maratonu na Raty czyli ZiMNARA 08'. W tym roku Zimnar zatoczył szersze kręgi w kraju i odbywa się aż w trzech miejscowościach naszego kraju! W Lublińcu który jest kolebką ZiMNARA, w Katowicach gdzie dwoją się i troją członkowie WKB Meta Lubliniec aby wszystko było dopięte na ostatni guzik oraz w Warszawce gdzie po raz drugi wirtualnie będziemy sie ścigali z Lublińcem i Katowicami. Biegacze z Lublińca i Katowic już mają za sobą pierwszy etap!

ImageAndrzej "Harcerz" Liśniewski: Wojskowy Klub Biegacza „Meta" z Lublińca  wraz z Sekcją Biegów na Orientację KU AZS Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy  organizują  II Warszawską edycję Zimowego Maratonu na Raty zwanego potocznie ZIMNAREM.

...cała zabawa ma polegać na przebiegnięciu,  przez 7 kolejnych niedzielnych spotkań,  6 etapów o dystansie 6 km i jednego etapu o dystansie 6,195 km po wyznaczonej przez organizatorów trasie na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej znajdującym się na Bemowie w okolicy ulic Kartezjusza, Archimedesa i Kocjana.

Image Andrzej Liśniewski: W okresie zimy w zaciszu sal treningowych wykuwana jest kondycja oraz powstają plany i strategie na nadchodzący sezon. Jednak nie wszędzie odbywa się to tak tradycyjnie! Są miasta w których grupy zapaleńców organizują także zimą zawody uatrakcyjniając sobie i startującym  treningi sporą dawką  adrenaliny!  ...tych miast na mapie Polski jest kilkanaście ale tylko w jedno z nich jest kolebką Zimowego Maratonu na Raty - jest to Lubliniec!

ImageGaleria

 W szkole na ul. Hirszfelda po zakończeniu GP Warszawy miała miejsce jeszcze jedna kameralna uroczystość. Nastąpiło oficjalne zamknięcie I cyklu Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie. Kapitan  Andrzej „Harcerz" Liśniewski wręczył zwycięzcom i wszystkim uczestnikom okolicznościowe pamiątki i nagrody. Zawody miały osiem odsłon podczas których spotykali się wytrwali miłośnicy zimowego biegania. Ciesząc się, że mieliśmy przyjemność relacjonować zawody gratulujemy organizatorowi stworzenia rodzinnej i sympatycznej atmosfery. Zapraszamy do obejrzenia galerii i krótkiej relacji filmowej z wręczenia nagród. (WS, DS)
Andrzej Liśniewski: Za tydzień prolog ZIMNARA czyli ostatnie spotkanie biegowe tej edycji które pozwoli zamknąć pełen cykl zawodów tym, którzy nie startowali w kolejnych 7 etapach! Oj będzie się działo... Sebastian CYBULA pewnie nikomu ponownie nie da szansy, Michał KAMIŃSKI będzie go gonił a nasze Panie będą wszystko spokojnie kontrolowały!„ .... Taka zapowiedź się pojawiła w opisie VII edycji  ZIMNARA...ten kto to powiedział miał troszeczkę „proroczy sen"......booooo..tak właśnie - prawie - było!

Image ZIMNAR
...czwartkowy poranek uświadomił mi jak słabą konstrukcją jest samochód oraz jak ulotne jest zdrowie człowieka! ...dlaczego?... dlatego że mimo poruszania się samochodem który zgodnie z reklamami telewizyjnymi uzyskał 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa poczułem ból, złość i strach w ułamku sekundy podczas której zbliżyły się do mnie światła jakiegoś samochodu! Następny ułamek sekundy...zgrzyt i trzask gniecionych blach, odgłos pękającego hartowanego szkła, głuchy strzał poduszek powietrznych, opadający pył z poduszek i CISZA!...

Image Galeria
Wyniki
Film - wkrótce..
Dorota Świderska: Kolejny - 7 etap Zimowego Maratonu na Raty za Nami. Niestety dziś bez udziału głównego organizatora, który uległ wypadkowi. Andrzej kibicował zawodnikom ze szpitala w Jeleniej Górze natomiast bieg poprowadziła ekipa z Art Profi: Dorota i Wojtek. Wszyscy biegli dziś dla Andrzeja, dlatego mimo dużego mrozu (-10 stopni) i trudnych warunków na trasie (lód, błoto i śnieg) wyniki były bardzo dobre. W klasyfikacji generalnej prowadzi nadal Sebastian Cybula z Teamu Art Profi.
ImageAndrzej Liśniewski: ...sobotnie treningowe bieganie pozwoliło mi oraz kilku innym osobom  na  dokładną eksplorację ścieżek biegowych biegnących wzdłuż lub przecinających trasę ZIMNARA. Poranne słoneczko oraz towarzyska atmosfera pozwoliły na godzinne wspólne bieganie  z osobami  dla których ZIMNAR może stać się początkiem życiowej przygody z bieganiem!!!!
Po treningu przeanalizowałem kalendarz  zawodów i ostatecznie ustaliłem ostatnie zmiany regulaminu  tegorocznej edycji ZIMNARA.

ImageAndrzej Liśniewski: ...uff... zima powolutku w Warszawie się rozkręca  pozwalając uczestnikom Zimowego Maratonu na Raty biegać w zimowych warunkach! W sobotę 10.02.07' odbyła się następna edycja ZIMNARA - 6 km po zaśnieżonych ścieżkach Bernerowskiego lasku. Uczestnicy jak zwykle spisali się na medal. Przybyli w licznym składzie uśmiechnięci i chętni do walki z czasem w mroźny poranek.

 Image
Wyniki
Galeria
Dorota Świderska: Zimowy Maraton na Raty zbliża się ku końcowi.. Dziś w Warszawskim lesie na Bemowie odbyła się 6 z 8 edycja Maratonu. Grupa zawodników starowała w prawdziwie zimowych warunkach - mróz minus 8 stopni i mnóstwo śniegu.. Ponieważ niektórzy zawodnicy spieszyli się na kolejne Warszawskie zawody w Parku Skaryszewskim start odbył się dziś w dwóch turach. Śnieg utrudniał orientację w terenie i prawie połowa startujących pomyliła trasę J niestety sporo w ten sposób tracąc do rywali. Dołączyła do nad dziś nowa zawodniczka Emilka Wieteska z klubu Art Profi.

Niebawem filmik... również z Parku Skaryszewskiego
Andrzej Liśniewski: V etap Zimowego Maratonu na Raty w Warszawie  odbył się w niedzielę 04.02.2007r. zamiast w sobotę równolegle z biegiem w Lublińcu!
...powód ...jest prosty i błachy! Jako organizatorzy nie chcieliśmy konkurować z biegami na Kabatach bo okazałoby się że byłaby mała frekwencja...oczywiście na KABATACH!!!! ...tak więc starając się wyjść cało z opresji uznałem,  mając na uwadze powiedzenie: „Wilk syty i owca cała", że V etap „ZIMNARA" (tak nazywają  ZMnR uczestnicy) połączony z ogniskiem pobiegniemy w niedzielę! ...decyzja trafiona!!! ...dlaczego tak sądzę?...to proste... ponownie pobiliśmy rekord frekwencji, startowało 15 osób, nie mówiąc o osobach towarzyszących które dzielnie kibicowały na trasie! Do tego wszystkiego jeszcze pogoda dodała „swoje 5 groszy" w postaci słoneczka co  uprzyjemniło spotkanie towarzyskie po biegu przy ognisku...harcerskim Smile!