Niebawem dalsze galerie zdjęciowe!

Image

Faworyt nie zawiódł! Artur Kozłowski obronił tytuł mistrza Polski w maratonie. Uzyskując czas 2:12:38, zajął trzecią pozycję w Orlen Warsaw Marathonie. Dzisiaj najszybciej w Warszawie biegał Felix Kimutai - 2:10:34. Świetnie pobiegła debiutująca na dystansie maratonu Izabela Trzaskalska. Zajmując drugie miejsce z czasem 02:29:55 wypełniła minimum PZLA na mistrzostwa świata w Londynie. Drugą Polką na mecie była aktualna Mistrzyni Polski w maratonie Dominka Stelmach, która tytuł zdobyła dwa tygodnie temu w Dębnie. Dziś po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy osiagając wynik  2:38:52. Na mecie zameldowało się 5519 biegaczy, co jest wynikiem gorszym niż rok temu (6590) i dwa lata temu (7361).

Strona Imprezy
Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Image

Agencja Walk PR: Już w najbliższy weekend w Warszawie odbędzie się sportowe wydarzenie - Narodowe Święto Sportu. To będą dwa dni aktywnej zabawy i zdrowej rywalizacji dla każdego, bez względu na wiek i poziom aktywności fizycznej.Niedziela to dzień biegaczy, czyli piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon, w ramach którego odbędzie się bieg na dystansie maratońskim oraz bieg OSHEE 10 km. Sobota to nowe wydarzenie – ORLEN Warsaw Games – otwarty dla wszystkich, rodzinny piknik sportowy, któremu towarzyszyć będą koncerty gwiazd i spotkania z mistrzami olimpijskimi.

ORLEN WARSAW MARATHON - To już piąta edycja tej imprezy biegowej w kraju.

– Co roku organizacja ORLEN Warsaw Marathon, to dla nas duże wyzwanie, ponieważ zależy nam, aby każdy, kto w nim uczestniczy, wspominał wydarzenie jak najlepiej. Zadowolenie uczestników, a przy okazji podnoszenie ich motywacji są dla nas kluczowe. Ogromne zainteresowanie zapisami cieszy i mobilizuje do dalszej wytężonej pracy. Tegoroczne Narodowe Święto Sportu z pewnością nie rozczaruje tych, którzy postanowią wziąć w nim udział. – podkreśla Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Po raz kolejny zawodnicy będą mogli zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim i na 10 km. Zeszłoroczne trasy obu biegów zostały ocenione bardzo dobrze przez uczestników, dlatego w tym roku nie zostały zmienione. Są bardzo szybkie i komfortowe – optymalne do bicia życiowych rekordów.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wypowiedzi Artura Kozłowskiego, sensacyjnego zwycięzcy zeszłorocznej edycji Orlen Warsaw Marathonu. Tym razem Artur Kozłowski występuje w roli faworyta. O swoich przemyśleniach nasz reprezentant opowiedział podczas wczorajszej (20.04.2017) konferencji prasowej, jaka odbyła się w miasteczku maratońskim na PGE Stadionie Narodowym.

Wyniki - 10 km
Wyniki - maraton

Fotorelacja (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

NIebawem obszerne galerie :)

Image

Sensacyjnie zakończyła się tegoroczna edycja Orlen Warsaw Marathon. Zwyciężył Artur Kozłowski z wynikiem 2:11:56 i to on został niespodziewanym Mistrzem Polski w maratonie na rok 2016 oraz pierwszym pewnym kandydatem na igrzyska w Rio de Janeiro. Drugie miejsce zajął faworyt imprezy Henryk Szost osiągając rezultat 2:12:43. Ten wynik zapewne będzie wystarczającym potwierdzeniem dla PZLA i również pozwoli na wyjazd do Rio. Brązowym medalistą Mistrzostw Polski został siódmy na mecie Błażej Brzeziński - 02:17:41.

Orlen Warsaw Marathon zdominowali polscy biegacze zajmując siedem pozycji w pierwszej dziesiątce.

Jeszcze na 35 kilometrze, na czele znajdowała się trójka zawodników - Henryk Szost, Kenijczyk Charles Munyeki i Erytrejczyk Mulue Andom. Wydawało się, że między nimi rozstrzygnie się walka o zwycięstwo. W drugiej części trasy istotnie znaczenie dla rywalizacji miał silny czołowy wiatr. Współpraca w czołówce w związku z tym nie była zbyt dobra. Henryk Szost próbował bezskutecznie zmotywować czarnoskórych zawodników do dyktowania tempa. Kiedy czołówka mocno zwolniła, nagle za ich pleców wyłonił się Artur Kozłowski.  W  ekspresowym tempie minął on zaskoczonych rywali i ambitnie pognał do mety, stając się największą sensacją Orlen Warsaw Marathonu.

Wśród kobiet zwyciężyła Etiopka Kumeshi Sichala - 02:28:43, przed Kenijką Arusei Pininah Jerop - 02:29:21 i Białorusinką Maryną DAMANTSEVICH - 02:32:12. Najlepsza z Polek, Angelika Mach była piąta -  02:37:13.


Już 24 kwietnia na trasę po raz kolejny wyruszą tysiące biegaczy rywalizujący w ORLEN Warsaw Marathon. Uczestnicy Biegu OSHEE 10 km oraz dystansu maratońskiego, którzy wykupili Pakiet PREMIUM, otrzymają zestawy z produktami dostarczonymi przez sponsorów wydarzenia.

"W tym roku wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom biegaczy startujących w ORLEN Warsaw Marathon i daliśmy im możliwość wyboru spośród kilku rodzajów pakietów startowych, zarówno na dystansie maratońskim, jak i 10 km. Specjalnie dla uczestników Narodowego Święta Biegania przygotowaliśmy także liczne promocje i rabaty. Na osoby, które zdecydowały się na zakup Pakietów PREMIUM, czekać będą świetne zestawy z licznymi gadżetami i voucheram"i – mówi Sebastian Chmara, rzecznik Prasowy ORLEN Warsaw Marathon.


ORLEN Warsaw Marathon poinformował o zmianie limitu czasu na dystansie maratonu. Aktualny limit wynosi 05:45:00. To dość zaskakująca decyzja zwłaszcza, że jeszcze niedawno w pierwszej edycji w 2013 roku limit wynosił, aż 6:30:00. Mamy nadzieję, że nikomu nie zabraknie minut na ukończenie biegu.

Ponadto,  ze względu na nowy przebieg trasy Biegu OSHEE 10 km, zmianie uległy godziny startów na obu dystansach:

Maraton: 08:45 (start w kat. handbike: 08:35)
Bieg OSHEE 10 km: 08:45

Informacja ta wywołała sporo kontrowersji. Dziękujemy bardzo za wszystkie opinie pozostawione na naszym profilu na FB . Orlen Warsaw Marathon mimo woli wywołał ciekawą dyskusję o limitach czasowych, na dystansie maratonu. Jak zwykle starły się dwie opcje: "maraton trzeba w całości przebieć" i "maraton to pretekst do poruszania się, choćby nawet marszem". Nasze poglądy determinuje wiek, zdrowie, poziom wytrenowania. Elitaryzm czy masowość... pytanie chyba zawsze będzie otwarte... 


Image

ORLEN Warsaw Marathon na swoim profilu facebookowym udostępnił grafikę  przedstawiającą medale jakie zostaną wręczone na mecie 24.04.2016, w Warszawie. Medal przedstawia kontur Polski z wpisanym biegaczem. Na dystansie maratonu medal ma mieć odcień złoty i czerwoną taśmę. Uczestnicy biegu na 10 km otrzymają medal w odcieniu srebrnym z białą taśmą.


Już 24 kwietnia, podczas tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon, po raz kolejny pojawi się szansa na pobicie rekordu. Trasa maratonu została wytyczona w taki sposób, aby uczestnicy Narodowego Święta Biegania, zarówno biegający wyczynowo, jak i amatorsko, mieli szansę na osiągnięcie swoich sportowych celów. Na ORLEN Warsaw Marathon 2016 najlepsi polscy maratończycy będą również mieli szansę zdobyć  przepustkę do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Podczas najbliższej edycji ORLEN Warsaw Marathon zawodnicy pobiegną jeszcze szybszą trasą niż w poprzednich latach, a pamiętajmy, że w 2014 roku zwycięzca Narodowego Święta Biegania, Tadese Tola, dotarł na metę w czasie 2h:06min:55s, co jest rekordowym wynikiem w biegu maratońskim rozegranym w Polsce. Warto jednak zauważyć, że tegoroczna trasa będzie nie tylko szybka, ale i niezwykle malownicza – uczestnicy maratonu będą mieli okazję biec najbardziej reprezentacyjnymi i rozpoznawalnymi ulicami Warszawy, m.in. Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem czy Alejami Ujazdowskimi – mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

 
Image
Etiopka Fatuma Sado na mecie Orlen Warsaw Marathon - 26.04.2015

Etiopka Fatuma Sado zwyciężając w Warsaw Orlen Marathon (26.04.2015), osiągnęła najlepszy w historii kobiecy wynik w maratonie, na ziemiach polskich. Rezultat 2:26:25 jest lepszy o 20 sekund, od wyniku Karoliny Jarzyńskiej-Nadolskiej, osiągniętego w Łodzi w 2013 roku. Niespełna 24-letnia Etiopka pobiegła w niedzielę, niewiele gorzej od swojego rekordu życiowego z maratonu w Chicago w 2012 roku - 2:26:09. Druga na mecie w Warszawie Kenijka Mercy Jerotich Kibarus - 2:27:06,  ze swoim wynikiem plasuje się na trzecim miejscu w historii.

Pod tym względem także męskie wyniki podczas OWM były imponujące. Zwycięski Etiopczyk Hayle Berhanu Lemi - 2:07:57 i drugi na mecie Kenijczyk Chemosin Robert Kwemoi - 2:08:05,  w tabeli wszechczasów ustępują tylko zeszłorocznemu triumfatorowi OWM, Etiopczykowi Tadesse Tola - 2:06:55.

Trzeba przyznać, że pod względem sportowym Orlen Warsaw Marathon jest najlepiej obsadzonym maratonem w Polsce i wszystko wskazuje na to, że taki stan prędko się nie zmieni.

 
Image
 
Biuro Prasowe: Po zaciętej rywalizacji na królewskim dystansie zwyciężył Hayle Lemi Berhanu, osiągając doskonały rezultat – 2:07:57. Tytuł Mistrza Polski mężczyzn, podobnie jak rok temu, zdobył Henryk Szost, który pokonał maraton w czasie 2:10:11. Na starcie wszystkich biegów 25 i 26 kwietnia stanęło aż 40 tys. zawodników – tym samym udało się pobić kolejny rekord frekwencyjny. ORLEN Warsaw Marathon powróci 24 kwietnia 2016 r.

Na starcie wszystkich biegów tegorocznej odsłony ORLEN Warsaw Marathon zebrało się 40 tysięcy zawodników, których na trasie żywiołowo dopingowały tłumy kibiców. Kiedy punktualnie o 9.30 linię startu przekroczyli maratończycy oraz zawodnicy Biegu OSHEE 10 km, rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Szczególnie emocjonujące były ostatnie kilometry, na których zmierzyli się ze sobą zawodnicy elity, czyli jedni z najlepszych długodystansowców na świecie. Zaciętą walkę wygrał Hayle Lemi Berhanu, osiągając rezultat 2:07:57. Henryk Szost po raz kolejny sięgnął po tytuł Mistrza Polski w maratonie, zdobywając Puchar Prezydenta RP. Wśród kobiet na królewskim dystansie niepokonana okazała się Fatuma Sado z czasem 2:26:25. Puchar Prezydenta RP w kategorii handbike trafił w ręce Rafała Wilka, który pokonał dystans 20,500 km w czasie 30:23.

FOTORELACJA  z Konferencji Prasowej (fot. Dorota Świderska)
  Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Już tylko godziny dzielą nas do startu Warsaw Orlen Marathon. Mamy dla Was jeszcze jeden krótki materiał. Kilkoma uwagami na temat trasy podzielił się rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost. 

 


Wczoraj (23.04.15) podczas konferencji prasowej przed Orlen Warsaw Marathon (26.04.15) padło odważne  pytanie o możliwość bicia rekordu Polski w maratonie (2.07:39 - Otsu, 2012). Co na to odpowiedział Henryk Szost możecie posłuchać w naszym materiale. Dowiecie się także w jakiej formie jest nasz najlepszy maratończyk, jak przebiegały przygotowania i na jakiej wysokości trenował.

 
Przed nami trzecia odsłona Narodowego Święta Biegania. Już w najbliższą niedzielę, 26 kwietnia na starcie ORLEN Warsaw Marathon biegacze z całego świata ruszą na trasę  maratonu oraz biegu na 10 km. Rywalizacja rozpocznie się punktualnie o 9.30 na Wybrzeżu Szczecińskim. O wygraną w maratonie zawalczą m.in. zwycięzca tegorocznego maratonu w Dubaju – Lemi Berhanu (Etiopia), zdobywca 6. miejsca podczas maratonu w Tokio w 2015 r. – Markos Geneti (Etiopia) oraz rekordzista i Mistrz Polski – Henryk Szost.

W czwartek 23 kwietnia, podczas konferencji prasowej z udziałem czołowych zawodników, którzy staną na starcie ORLEN Warsaw Marathon, przedstawiciele PKN ORLEN, organizatora wydarzenia, potwierdzili, że tegoroczna edycja pobije kolejny rekord frekwencji biegaczy. Na starcie maratonu, Biegu OSHEE 10 km oraz Charytatywnego Marszobiegu „Biegam, Bo Lubię POMAGAM” stanie aż 40 tys. zawodników.

  Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Image

 

Biuro prasowe: Zawodnicy tegorocznej edycji ORLEN Warsaw Marathon będą mieć jeszcze większą motywację, by jak najszybciej dotrzeć do mety. Z grona biegaczy, którzy ukończą maraton w czasie 04:00:00 netto wyłoniony zostanie laureat, który otrzyma samochód ufundowany przez firmę Mercedes-Benz – Mercedes CLA Shooting Brake.  Wśród uczestników, którzy przebiegną Bieg OSHEE 10 km w regulaminowym czasie wyłoniona zostanie osoba, która otrzyma inną atrakcyjną nagrodę – smart forfour. Na najwyższą pulę nagród spośród imprez biegowych w Polsce złożą się również premie finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 
Biuro prasowe:W sobotę, 25 kwietnia 2015 roku, w przeddzień głównych konkurencji ORLEN Warsaw Marathon, odbędzie się charytatywny marszobieg „Biegam, Bo Lubię POMAGAM“ na dystansie 4,6 km. Marszobieg wystartuje z Placu Zamkowego, a start każdego uczestnika to pomoc w wysokości 10 PLN, która zostanie przeznaczona na rzecz potrzebujących dzieci wspieranych m.in. przez Fundację ORLEN Dar Serca.

Charytatywny marszobieg „Biegam, Bo Lubię POMAGAM“ to szczególne wydarzenie odbywające się co roku w ramach ORLEN Warsaw Marathon. Chcemy dać możliwość wszystkim chętnym, by zrobić coś nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Udział każdej osoby zamienimy na pomoc finansową dla potrzebujących dzieci – powiedział Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.


W niedzielne przedpołudnie 26 kwietnia, uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon zmierzą się nie tylko na królewskim dystansie, lecz także w biegu OSHEE 10 km. Podobnie jak w ubiegłych latach obie konkurencje wystartują niemal jednocześnie z tej samej strefy startowej, zlokalizowanej przy Stadionie Narodowym. Dla uczestników krótszego dystansu organizatorzy przygotowali atrakcyjną trasę przez Stare Miasto, funkcjonalne pakiety startowe oraz wyjątkowe nagrody.

Zawodnicy obu biegów wystartują w tym samym kierunku z Wybrzeża Szczecińskiego,kierując się na Most Świętokrzyski. Po drugiej stronie Wisły ich drogi rozejdą się. Maratończycy pobiegną przez Powiśle na południe Warszawy, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km przebiegną przez okolice Starego Miasta. Finisz będzie wspólny – uczestnicy obu konkurencji przekroczą bramę mety na Błoniach Stadionu Narodowego.

Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Image 

Biuro prasowe: W związku z utrudnieniami w ruchu drogowym w centrum Warszawy, wynikającymi z pożaru Mostu Łazienkowskiego, Komitet Organizacyjny ORLEN Warsaw Marathon w porozumieniu z władzami Miasta podjął decyzję o zmianie trasy biegu na 42,195 km.
 
Pożar Mostu Łazienkowskiego i będące jego konsekwencją znaczne utrudnienia komunikacyjne to ogromne wyzwanie nie tylko dla władz Warszawy, lecz także dla nas, jako organizatorów największej imprezy biegowej w Polsce. Udało nam się wyznaczyć alternatywny przebieg trasy maratonu zachowując jednocześnie jej płaski profil i szybki charakter. Było to możliwe dzięki wytężonej pracy zespołu organizacyjnego oraz dużej otwartości ze strony władz miasta  – mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

ImageDział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Ciąg dalszy konsekwencji pożaru Mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Zanosi się na to, że większość dużych warszawskich imprez biegowych będzie zmuszona, w większym bądź mniejszym stopniu, do modyfikacji swoich tras. Wczoraj 10. PZU Półmaraton Warszawski (29.03.2015) przedstawił trasę prowadząca wyłącznie po lewobrzeżnej Warszawie.

3. Orlen Warsaw Marathon, który przypomnijmy ma także rangę 85. mistrzostw Polski mężczyzn (26.04.2015), także pracuje nad nową trasą. Według obecnych planów maratończycy mieli pobiec przez Most Świętokrzyski, czyli rzadziej uczęszczaną przeprawą. Dlatego jest szansa, że zostanie zachowana baza zawodów na Stadionie Narodowym, ale i tak zapewne konieczne będą modyfikacje narzucone przez władze Warszawy.

Image
 
Paweł Kowalik: Oficjalnym partnerem głównym ORLEN Warsaw Marathon ponownie została firma ASICS - czołowy producent odzieży i akcesoriów sportowych na świecie. W ramach współpracy ASICS nie tylko dostarcza profesjonalne pakiety startowe dla wszystkich zawodników na trzy dystanse, ale także wraz ze Sklepem Biegacza organizuje oficjalne treningi w 8 miastach Polski.

ASICS jako partner główny ORLEN Warsaw Marathon, który już 26 kwietnia pobiegnie ulicami Warszawy, wyposaży pakiety startowe w profesjonalny sprzęt do biegania, dopasowany do specyfiki każdego z dystansów. Zarówno zawodnicy królewskiego dystansu, jak i uczestnicy biegu na 10 km oraz Charytatywnego Marszobiegu 4,6 km otrzymają koszulki techniczne z dedykowanym nadrukiem. Szczegółowa zawartość wraz z wizualizacją wszystkich trzech pakietów zostanie zaprezentowana już wkrótce.
 

 
Image
 
Już od najbliższej niedzieli 14 grudnia w ośmiu polskich miastach ruszają bezpłatne spotkania treningowe dla wszystkich chętnych, którzy chcą wystartować w ORLEN Warsaw Marathon 2015. Zajęcia poprowadzą profesjonalni trenerzy ASICS i Sklepu Biegacza, którzy będą korzystać z programu treningowego przygotowanego specjalnie na tę okazję przez Jerzego Skarżyńskiego. Spotkania treningowe będą odbywać się w niedziele w 8 miastach w Polsce, począwszy od 14 grudnia, aż do weekendu poprzedzającego ORLEN Warsaw Marathon.

Zajęcia są kontynuacją cyklu treningów, które przy okazji dwóch poprzednich edycji cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Każdego tygodnia w całej Polsce spotykało się kilkuset biegaczy, aby pod okiem profesjonalistów szlifować swoją formę do pokonania królewskiego dystansu, lub by po prostu aktywnie rozpocząć dzień w dobrym towarzystwie. W tym roku organizatorzy – ORLEN Warsaw Marathon, ASICS oraz Sklep Biegacza, zdecydowali się rozszerzyć listę miast, w których będą odbywać się treningi: są to Warszawa, Płock, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań i Wrocław. Zajęcia będą odbywały się w kolejne niedziele od 14 grudnia 2014 r. do 19 kwietnia 2015 r. (z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej 5 kwietnia 2015 r.).

 
Galerie 2013 - cz. 1 - cz. 7(fot. Dorota Świderska)
 
Image
 
Tomasz Ignatowicz: Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) doceniło wysoki poziom sportowy i organizacyjny ORLEN Warsaw Marathon przyznając biegowi na dystansie 42,195 km wyróżnienie IAAF Silver Label. Tym samym maraton ORLEN-u dołączył do najważniejszych biegów na świecie.

IAAF to międzynarodowa organizacja zrzeszająca narodowe federacje lekkoatletyczne, sprawująca pieczę nad standardami przeprowadzanych zawodów w tych dyscyplinach. Światowa federacja uznała ORLEN Warsaw Marathon za jeden z najlepszych biegów w swojej klasie na świecie – maraton uzyskał status IAAF Silver Label, drugie najwyższe odznaczenie w trzystopniowej skali. Dzięki wyróżnieniu dołączył do globalnej elity zawodów biegowych i znalazł się w grupie imprez, do których należą m.in. takie maratony jak: Rock’n’Roll Madrid Marathon, SPAR Great Ireland Run w Dublinie, Ottawa Marathon, Dam tot Damloop w Amsterdamie, Venice Marathon, Blackmores Sydney Marathon.

 
Image

Etiopczyk Tola Tadesse zwyciężył w Orlen Warsaw Maraton. Jego wynik 2:06:55, to najlepszy rezultat jaki osiągnięto podczas maratonu rozgrywanego w Polsce.  Etiopczyk jest bardzo utytułowanym zawodnikiem i swojej karierze wygrywał już m.in. Maraton w Paryżu, a podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie zdobył brązowy medal. Drugi finiszował Omari Levy z Kenii (2:08:09). Trzecie miejsce zajął rekordzista Polski w maratonie - Henryk Szost, który jednocześnie został mistrzem Polski z niezłym wynikiem 2:08:55. Wśród kobiet najlepsza była Etiopka EHILE BIZUAYEHU - 2:30:30. Znakomicie spisała się druga na mecie Iwona Lewandowska - 2:32:42. Na dystansie 10 km triumfował Kenijczyk Martin Mukule - 29.03. W maratonie i towarzyszącym biegu na 10 km wzieło udział ok. 20 tys. osób z 40 krajów. 

 
 
Image
fot. S.Wolny - LIVE
 
Biuro Prasowe: Narodowe Święto Biegania powróci na ulice Warszawy 27 kwietnia 2014 r.  Sukces pierwszej edycji imprezy skłonił organizatorów do kontynuacji projektu. Po raz drugi w ramach ORLEN Warsaw Marathon odbędą się również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Zapisy na wszystkie biegi ruszają dzisiaj na www.orlenmarathon.pl. 

W pierwszej edycji OWM wzięło udział łącznie ponad 26 tys. biegaczy z kraju i ze świata oraz tysiące kibiców. Plany ORLEN Warsaw Marathon 2014 przewidują, że kolejna edycja będzie miała jeszcze większy rozmach. Od kilku tygodni trwają intensywne prace związane z wytyczeniem przebiegu przyszłorocznych tras, a także lokalizacją Miasteczka Biegaczy.  

 
Image 
 
Podsumowanie Orlen Warsaw Marathon
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Orlen Warsaw Marathon już za nami. W ramach wydarzenia odbyły się trzy biegi, pierwszy – charytatywny – miał miejsce w sobotę 20 kwietnia, natomiast dzień później biegacze mieli możliwość zmierzyć się z dystansem maratonu lub spróbować swoich sił w biegu na 10 kilometrów. Lidl, będący partnerem technicznym wydarzenia, wspierał uczestników dostarczając im tego, co niezbędne przed, w trakcie oraz po biegu. To było prawdziwe święto biegania, w którym udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób!

Podczas Lidl Pasta Party, dzień przed maratonem, Lidl zaserwował uczestnikom ponad 4 tys. porcji spaghetti. Na trasie biegów oraz już za linią mety na biegaczy czekało prawie 34 tys. litrów wody niegazowanej Saguaro oraz ponad 23 tys. litrów napoju izotonicznego Siti. Lidl przygotował też dla biegaczy owoce: banany, grejpfruty i pomarańcze w ilości ponad 34 tys. sztuk łącznie!

Dział poświęcony Warsaw Orlen MarathonDla przypomnienia emocji z 10 km, rozegranych podczas Orlen Warsaw Marathon. Autorska produkcja Anny Małkowicz (nie po raz pierwszy u nas:) Maratończyków też widać. Zapraszamy:)

 
Ze smutkiem przeczytaliśmy fragment wywiadu jaki udzieliła Justyna Kowalczyk Onetowi.pl (tu całość). Na pytanie: Wzięła pani udział w biegu ulicznym podczas maratonu w Warszawie. Zobaczymy panią jeszcze kiedyś w tego typu imprezie?
Justyna odpowiedziała następująco:
- Raczej nie. To fajna sprawa, ale nie dla mnie. Mięśnie biegaczki narciarskiej są zupełnie inne niż tych, które specjalizują się w biegach ulicznych. Są zdecydowanie bardziej delikatne i takie tłuczenie się o asfalt jest dla nich bardzo bolesne. Zresztą niedzielny start zakończył się moją wizytą w Carolina Medical Center. Na szczęście nie ma urazu.
Mamy nadzieję, że Justyna Kowalczyk jeszcze kiedyś zmieni zdanie, a na razie zapraszamy do obejrzenia zdjęć Jakie zrobiliśmy naszej najlepszej biegaczce narciarskiej podczas Orlen Warsaw Marathon (21.04.2013).

WYNIKI - NEW!
 
Image
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Największa impreza biegowa w Polsce za nami. Przy pięknej, słonecznej aurze kilkadziesiąt tysięcy osób pobiegło w weekend po zwycięstwo w trzech dystansach ORLEN Warsaw Marathon. Najszybszym maratończykiem okazał się Etiopczyk Sisay Iemma Kasaye. Mistrzem Polski został Arkadiusz Gardzielewski. Rekordowa frekwencja, ogromny ładunek sportowych emocji i wspaniała atmosfera zdecydowały o sukcesie pomysłu Narodowego Święta Biegania.

Punktualnie o 9:30 w niedzielę tysiące zawodników w czerwonych koszulkach ORLEN Warsaw Marathon wystartowało spod Stadionu Narodowego, by zmierzyć się z wyzwaniem maratonu. Dziesięć minut później ruszyli uczestnicy rywalizacji na 10 km. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała biegaczom. Rześkie powietrze i niewysoka temperatura stworzyły niemal wymarzone warunki dla lekkoatletów. Gorący doping kibiców zebranych w Miasteczku Biegacza i na trasie maratonu wynagrodził zawodnikom trudy biegu. Świetnie spisywali się także wolontariusze. Wsparcie uczestnikom zapewniało ponad tysiąc ochotników, którzy bezinteresownie pomagali sportowcom.

 

 
 
Image
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Należący do światowej czołówki maratończyk, Jaouad Gharib (rekord życiowy  – 02:05:27), wicemistrz olimpijski z Pekinu i mistrz świata z Paryża i Helsinek pobiegnie w pierwszej edycji ORLEN Warsaw Marathon, który odbędzie się 21 kwietnia. Oprócz niego w zawodach wezmą udział również najszybszy Europejczyk Henryk Szost (02:07:39) oraz utytułowani Dmitry Baranovsky (02:07:15) i Artur Kozłowski (02:10:58).

Zawodnicy pobiegną na królewskim dystansie 42,195 km. Uzupełnieniem biegu odbywającego się w randze 83. Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn, będą dystanse na 10 km oraz 3,33 km.

Cieszymy się, że tak znakomity maratończyk jak Jaouad Gharib  przyjął nasze zaproszenie do udziału w ORLEN Warsaw Marathon. Dzięki temu wszyscy miłośnicy biegania w Polsce będą mieli wyjątkową okazję zmierzyć się z absolutną światową czołówką – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Jest to kolejny dowód na to, że jako największa polska firma angażujemy się w przedsięwzięcia, które wyznaczają zupełnie nowe standardy nie tylko jeśli chodzi o oprawę wydarzenia, ale przede wszystkim ich poziom sportowy. 

Image
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Jesteśmy ogromnie poruszeni wydarzeniami, które miały miejsce podczas Boston Marathon i składamy szczere wyrazy współczucia rodzinom ofiar i poszkodowanych. To bardzo niepokojące, że zakorzenione w tradycji i historii wydarzenie sportowe stało się miejscem brutalnych aktów terroryzmu. Jednocześnie informujemy, że przygotowania do ORLEN Warsaw Marathon, trwające od kilku miesięcy, przebiegają planowo i są kontynuowane. Środki bezpieczeństwa są adekwatne do okoliczności oraz zostały uzgodnione z odpowiednimi służbami, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Organizator zwrócił się również do Policji z prośbą o dodatkowe zabezpieczenie pirotechniczne. W strefie start / meta oraz w Miasteczku Biegaczy zamontowany zostanie wzmocniony monitoring. Profilaktycznie dokonujemy też ponownego przeglądu procedur bezpieczeństwa.
 
W wyrazie solidarności z bostońskimi maratończykami uczcimy pamięć ofiar minutą ciszy w niedzielę przed startem maratonu, jak również w sobotę podczas oficjalnej ceremonii otwarcia ORLEN Warsaw Marathon.
 
Komitet Organizacyjny
ORLEN Warsaw Marathon
 

 
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon:Do Narodowego Święta Biegania pozostało zaledwie kilka dni. Zainteresowanie imprezą jest ogromne. Dziś amatorzy biegania wyczerpali limit miejsc na bieg charytatywny na 3,33 km. Na liście startowej na bieg na 10 km zostało już mniej niż 100 miejsc. Nie zwlekaj z rejestracją! Wciąż można zapisywać się do biegu na królewski dystans 42,195 km. Zachęcamy do rejestracji. Dokonać można jej przez Internet do 17 kwietnia, później do soboty 20 kwietnia w Biurze Zawodów przy Stadionie Narodowym. Sprawdź swoją formę i pobiegnij po zwycięstwo!

 

Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Uczestników Narodowego Święta Biegania czekają nie tylko sportowe emocje. Każdy, kto 21 kwietnia pobiegnie na dystansie 42,195 km lub 10 km, może wziąć udział w specjalnym konkursie ORLEN Warsaw Marathon. Wystarczy odpowiedzieć na serię pytań w internetowym quizie, by otrzymać jedną z licznych nagród. Główny zwycięzca konkursu odjedzie z linii mety nowym modelem Mercedesa CLA!

 W konkursie mogą wziąć udział zarejestrowani uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon, którzy otrzymali numer startowy w rywalizacji na dystansie 42,195 km lub 10 km.  Konkurs jest trzyetapowy. W pierwszym etapie należy odpowiedzieć na serię pytań w specjalnej aplikacji na stronie www.orlenmarathon.pl Drugi etap to udział w biegu na dystansie maratonu lub 10 km i ukończenie go. Ostatni, trzeci etap odbędzie się na scenie w pobliżu mety biegów, w którym wezmą udział najlepsi zawodnicy po pierwszym etapie, którzy zostali na mecie prawidłowo sklasyfikowani (osiągnięty czas i miejsce nie będzie brane pod uwagę, liczy się tylko udział). Aplikacja konkursowa wraz ze szczegółowym regulaminem będzie aktywna od 15 do 20 kwietnia.

ImageStrona zawodów
Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon
 

Jak doskonale wiecie Orlen Warsaw Marathon  będzie miał rangę 83. Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn. Polski Związek Lekkiej Atletyki ogłosił właśnie regulamin, którego treść prezentujemy poniżej.  Prawo uczestnictwa mają zawodnicy  z  licencją  wydaną  przez  PZLA i opłaconą  na rok  2013, ale też.... każdy mężczyzna powyżej 18 roku życia uczestniczący w Orlen Warsaw Marathon posiadający obywatelstwo RP, zgodnie z uchwałą podjętą przez Zarząd PZLA przyznającą uczestnikom Maratonu jednorazową licencję. Tym samym przy niewielkim zaangażowaniu jest okazja być klasyfikowanym w oficjalnych Mistrzostwach Polski w maratonie. Przyzwoity wynik też by się pewnie przydał:) Rejestracja internetowa trwa do 17 kwietnia!

 
 
Image
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Już tylko niewiele ponad dwa tygodnie dzieli nas od pierwszej edycji ORLEN Warsaw Marathon. Przygotowania do największej imprezy biegowej w Polsce wkroczyły w decydującą fazę. Najnowsze mapy, kontrolne limity czasu oraz godziny funkcjonowania stref to najważniejszy pakiet aktualizacji ogłoszony przez Komitet Organizacyjny. Rejestracja internetowa trwa do 17 kwietnia!

Mapy – lokalizacja punktów nawadniania oraz odżywiania na trasie
Na oficjalnej stronie internetowej ORLEN Warsaw Marathon opublikowano najnowsze mapki biegów. Trasy nie uległy zmianie, natomiast zostały uzupełnione m.in. o lokalizację punktów nawadniania Saguaro oraz punkty odżywcze. Dodatkowo na mapie maratonu umieszczono tabelkę, która informuje co znajdzie się w danym punkcie zlokalizowanym na trasie. Wiedza ta z pewnością przyda się wszystkim biegaczom!
 

 
 
Image
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Orzeł z Wisły, najbardziej utytułowany polski skoczek narciarski, 15. zawodnik ostatniego rajdu Dakar, pobiegnie na dystansie 10 km podczas ORLEN Warsaw Marathon! Na linii startu zobaczymy również partnera Adama Małysza z rajdowych oesów, pilota Rafała Martona. Obecność tak znakomitych sportowców z pewnością zmobilizuje uczestników Narodowego Święta Biegania do wzmożonego wysiłku!

Ciekawą atrakcją będzie również przyjazd Red Bull Tourbus – muzycznej sceny, która została umieszczona na dachu przerobionego autobusu. Autokar zaparkuje w niedzielę w pobliżu Miasteczka Biegaczy, tuż przy linii mety. Kibiców oraz finiszujących zawodników z jego dachu wspierać będzie energetyczna grupa Future Folk, która łączy w swej twórczości elektroniczną muzykę taneczną i wpływy folkloru góralskiego. Liderem zespołu jest Stanisław Karpiel-Bułecka, brat wokalisty zespołu Zakopower. Obok Future Folk, na dachu muzycznego autobusu usłyszymy także utalentowanych polskich didżejów.

 
Image
 
Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Narodowe Święto Biegania to nie tylko uliczny maraton, ale także wyjątkowa okazja wsparcia wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka. Za każdego uczestnika, który 20 kwietnia weźmie udział w biegu charytatywnym BiegamBoLubię POMAGAM na dystansie 3,33 km, PKN ORLEN przeznaczy 10 zł na  rzecz programu stypendialnego dla młodych sportowców „NA PODIUM”. Zapisy trwają na stronie www.orlenmarathon.pl

Wyjątkowy bieg wystartuje w sobotę 20 kwietnia o godzinie 18:00. O ostatecznej wysokości wsparcia zadecyduje liczba uczestników. Im więcej osób pobiegnie wokół Stadionu Narodowego, tym więcej dzieci otrzyma szansę na spełnienie życiowych marzeń. Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w biegu otrzymają pamiątkową koszulkę.

Bieg charytatywny BiegamBoLubię POMAGAM to tak naprawdę krótki dystans, ale rezultaty dla podopiecznych orlenowskiej Fundacji mogą być startem do sportowej kariery. W tym biegu nie chodzi o rywalizację i osiąganie spektakularnych wyników, ale o wsparcie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują, dlatego liczymy na udział jak największej liczby osób – mówi Leszek Kurnicki, szef Komitetu Organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

ImageRegulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Regulamin - bieg 10 km
Strona zawodów
NOWE TRASY 

Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon:Zainteresowanie organizowanym w ramach ORLEN Warsaw Marathon biegiem na 10 km już przerosło oczekiwania. Liczba zarejestrowanych w tej kategorii przekroczyła 5 tysięcy osób. Dlatego ORLEN zdecydował o zwiększeniu limitu zgłoszeń do 10 tysięcy miejsc. Dodatkowo, okres obowiązywania najniższej opłaty wpisowej w biegu na 10 km został wydłużony aż do 29 marca. ORLEN Warsaw Marathon już 20 i 21 kwietnia.

Bieg na 10 km to trzeci dystans ORLEN Warsaw Marathon, obok flagowego maratonu oraz charytatywnego biegu na 3,33 km. Oprócz klasyfikacji indywidualnej w biegu na 10 km obowiązywać będzie także klasyfikacja drużynowa, a wysokość wpisowego do 29 marca to wciąż 39 zł. W biegu charytatywnym opłata startowa nie obowiązuje.

ImageRegulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Regulamin - bieg 10 km
Strona zawodów
NOWE TRASY 

Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Jeszcze tylko przez 3 dni obowiązywać będą najniższe opłaty wpisowe na bieg na dystansie maratonu oraz 10 km. Do najbliższego piątku 15.03 zapłacimy odpowiednio 49 PLN i 39 PLN. Po tym terminie obie stawki wzrosną do 69 PLN.

Przypominamy też, że podczas ORLEN Warsaw Marathon odbędzie się w sobotę również bieg charytatywny 3,33 km BiegamBoLubię POMAGAM z metą na płycie Stadionu Narodowego! Od każdego zawodnika, który ukończy bieg PKN ORLEN przeznaczy 10 PLN na konto programu stypendialnego Fundacji ORLEN Dar Serca. Na tym dystansie nie obowiązuje opłata wpisowa.

ImageRegulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Regulamin - bieg 10 km
Strona zawodów
NOWE TRASY 

Dział poświęcony Warsaw Orlen Marathon

Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon: Narodowe Święto Biegania jest imprezą adresowaną nie tylko do mieszkańców stolicy. Aby należycie zadbać o przybyszów i pomóc im w spełnieniu sportowych marzeń podczas ORLEN Warsaw Marathon 21 kwietnia, do wszystkich gości kierowana jest specjalna oferta noclegowa. Od promocyjnych stawek za pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu, po darmowe kwatery w szkołach - każdy biegacz znajdzie coś dla siebie.

Goście spoza Warszawy, którzy zarejestrują się przez naszą stronę internetową na bieg na dystansie 42,195 km i dokonają opłaty wpisowej, mogą liczyć na darmowy nocleg. Liczba miejsc jest ograniczona, a każdy zawodnik może zarezerwować tylko jedno miejsce. Kwatery zostaną zorganizowane w halach sportowych szkół położonych w pobliżu miejsca startu. Darmowe noclegi ORLEN Warsaw Marathon są koedukacyjne. Każda osoba, która chce skorzystać z oferty musi mieć własną karimatę i śpiwór. Zapisy odbywają się na stronie internetowej www.orlenmarathon.pl. Wystarczy wejść na swoje konto i w profilu zaznaczyć potrzebę darmowego noclegu. Rezerwacje przyjmowane będą do 18 kwietnia lub do wyczerpania miejsc.

 
Tajemnicą poliszynela jest, że istnieje spór pomiędzy Warsaw Orlen Marathon a Fundacją Maratonu Warszawskiego. Rywalizacja organizatorów to zjawisko korzystne dla biegaczy. Zyskujemy kolejną imprezę z atrakcyjnym pakietem startowym i wpisowym „nie urywającym kieszeni”. Z drugiej strony nie wiadomo, która impreza będzie maratońską wizytówką miasta i jak długo utrzyma się taki stan. Potencjał PKN Orlen sprawił, że pod względem sportowym, będzie to najsilniej obsadzony maraton w Polsce. Na ostatniej konferencji prasowej padło pytanie o współpracę pomiędzy oboma maratonami. Poniżej odpowiedź Leszka Kurnickiego – Dyrektora wykonawczego ds. marketingu i komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. Przedstawiciel Orlenu wyjaśnił także skąd sam pomysł organizacji imprezy. Tradycyjnie pytamy, że też o Waszą opinię.Regulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Regulamin - bieg 10 km
Strona zawodów
NOWE TRASY NEW!!

Image 

DZIAŁ POSWIĘCONY IMPREZIE

Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon:  Do Narodowego Święta Biegania pozostało tylko kilka tygodni. Wiemy już na pewno, że z powodu przewlekłych kłopotów z budową metra będziemy zmuszeni do zmiany tras biegu na dystansie maratonu oraz 10 km. Wprowadzając korektę trasy ORLEN Warsaw Marathon wychodzimy także naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, eliminujemy gwałtowne podbiegi i ułatwiamy pobicie rekordów życiowych.

Nowy przebieg tras
Zamknięcie tunelu Wisłostrady spowodowało, że uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon pobiegną z Mostu Świętokrzyskiego w prawo, a nie jak planowaliśmy dotychczas prosto ul. Tamka. Z Wybrzeża Kościuszkowskiego dostaną się na Stare Miasto, okrążą je, by dopiero później zbiec swobodnie Tamką. Stamtąd zawodnicy skręcą na południe. Wbiegać na Starówkę będziemy ul. Wenedów i Zakroczymską, gdzie podbieg jest łagodniejszy niż pierwotnie zaplanowano. Z pewnością poprawi to osiągi czasowe naszych biegaczy!

DZIAŁ POSWIĘCONY IMPREZIE

FOTORECJA - konferencja prasowa
(fot. D. Swiderska, W. Szota)

Orlen Warsaw Marathon odkrył karty na dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie PKOL w Warszawie. Na starcie zobaczymy Jaouad Ghariba wicemistrza olimpijskiego z Pekinu (2008) i dwukrotnego mistrza świata w maratonie. Marokańczyk legitymujący się rekordem życiowym 2:05:27, będzie najsławniejszym biegaczem jaki dotąd pojawił się, aby rywalizować w Polsce. Jego obecność zapowiedział sam prezes PKN Orlen - Jacek Krawiec. Gharib nadal jest w wysokiej formie i jego pojedynek z naszym najlepszym maratończykiem Henrykiem Szostem zapowiada się bardzo interesująco. Ponadto na starcie pojawi się polska czołówka i ośmiu innych zawodników mających rekordy życiowe poniżej 2:08. To zupełnie nowa jakość w polskim maratonie. O tym, Kto jeszcze przyjedzie i jak swoje szanse ocenia Henryk Szost możecie posłuchać w naszym materiale.

ImageRegulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Strona zawodów
Trasa 10 km

DZIAŁ POSWIĘCONY IMPREZIE 

Biuro Prasowe ORLEN Warsaw Marathon:  Bieg na dystansie maratońskim to główna, ale nie jedyna atrakcja sportowego święta, jakim będzie ORLEN Warsaw Marathon, zaplanowany na 21 kwietnia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy imprezę dodatkowo uzupełni bieg na 10 km. Konkurencja skierowana jest nie tylko do zawodników rywalizujących w klasyfikacji indywidualnej, lecz także drużynowej.  Zapisy na bieg ruszyły już na stronie www.orlenmarathon.pl.

Bieg na 10 kilometrów to dodatkowy, trzeci dystans w ramach ORLEN Warsaw Marathon –  rywalizacja towarzyszyć będzie głównej konkurencji maratońskiej  (42,195 km) oraz biegowi charytatywnemu na 3 km na rzecz  podopiecznych Fundacji ORLEN Dar Serca. Uczestnictwo w biegu na 10 kilometrów to nie tylko okazja zdobycia cennego doświadczenia i sprawdzenia swojej formy, lecz także wymarzony wstęp do przyszłych startów w maratonie i ustanowienia nowych rekordów życiowych.

Regulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Strona zawodów
Trasa 

WOLONTARIAT
DZIAŁ POSWIĘCONY IMPREZIE

Image

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy na ORLEN Warsaw Marathon, który pobiegnie ulicami Warszawy już 21 kwietnia! Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w projekcie za pośrednictwem strony internetowej www.orlenmarathon.pl Rekrutację otwartą dla ponad tysiąca osób prowadzi FUNdacja BIEGanie.

Wolontariat na ORLEN Warsaw Marathon to idealna propozycja na aktywne spędzenie wiosennego weekendu dla osób w każdym wieku.  Wolontariusze będą mieli okazję trafić w samo centrum wydarzeń i uczestniczyć w organizacji imprezy o niespotykanej skali. Narodowe święto biegania to także doskonała okazja na zawarcie nowych znajomości i rozwój własnych umiejętności interpersonalnych.

Regulamin - maraton
Regulamin - marszobieg 3 km
Strona zawodów
Trasa 

DZIAŁ POSWIĘCONY IMPREZIE 

Zobacz co myślą o maratonie zawodnicy ORLEN Team, którzy ścigali się na rajdzie Dakar w Ameryce Południowej.