Kalenji
 
Image
fot.: Paweł Kowalik
 
Paulina Maćkowiak: Wolisz krótsze, bardziej dynamiczne wybiegania? Biegi na 10-15 kilometrów to twój żywioł? Jeżeli tak, to powinieneś zastanowić się nad wyborem Kipruna SD od Kalenji. Udało mi się go już przetestować, dlatego chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami. Dlaczego? Bo to but godny uwagi.

Pierwsze wrażenie – szeroki i wygodny 

Od razu po założeniu buta dało się odczuć, że Kiprun SD to bardzo lekki, dynamiczny i sprężysty model. Zdecydowanie lepiej sobie radzi na równej, asfaltowej powierzchni. Według mnie jego główną zaletą jest szerokość i wygoda.

Biegając  4-5 razy w tygodniu notorycznie borykałam się z pęcherzami, odparzeniami czy otarciami na palcach i stopach. Przez to w mojej szafie królują modele męskie. Większość damskich butów jest bardzo wąska i już po kilku kilometrach odczuwam najpierw dyskomfort, a później ogromy ból. Nieraz podczas zawodów marzyłam tylko o tym, aby zdjąć buty i ulżyć zmęczonym stopom.  Dzięki Kirpun SD mogę cieszyć się bieganiem. Przebiegłam w nich na testach ponad 250 kilometrów i nie miałam żadnego problemu ze stopami.  Wcześniej oklejałam stopy przed każdym biegiem, tym razem czekało mnie swojego rodzaju zaskoczenie.

Image
fot.: Paweł Kowalik
 

Idealny do półmaratonu

Konstrukcja pianki przekłada się dość wysoki poziom komfortu w bucie, ale przede wszystkim nadaje mu agresywny charakter. Jest to model przeznaczony do krótszych dystansów, dlatego bardzo dobrze sprawdza się do dystansu półmaratonu. W przypadku zdecydowania się na większy kilometraż, typu maraton czy ultra, amortyzacja z pewnością będzie niewystarczająca i trzeba zajrzeć po produkt z grupy LD.
 
Image
fot.: Paweł Kowalik

Zabierz go na treningi szybkościowe!

Bardzo dobrze buty spisują się na treningach szybkościowych, tempówkach czy interwałach. Lekkość i dynamiczność  SD pomaga w przyspieszeniach. Materiał cholewki z którego stworzony jest Kiprun SD, jest dodatkowym jego autem. Stopa nie gotuje się w bucie i nie dochodzi do znienawidzonego przeze mnie uczuciu palących się stóp.  Kiedyś byłam biegaczem, który nie dzielił butów jeden model na każdy dystans. Teraz wiem, że to był duży błąd. Testując Kiprun SD zdecydowanie poprawiłam jakość swoich treningów tempowych i interwałowych, co przełożyło się na  wyniki podczas zawodów.
 
Image 
fot.: Paweł Kowalik
 
Dla kogo KIPRUN SD?

Jeżeli potrzebujesz modelu butów do biegania bardziej dynamicznego i (raczej) na krótsze dystanse – wybierz Kipruna SD od Kalenji. Dzięki uniwersalnemu systemowi K-ONLY but będzie odpowiedni dla każdego rodzaju typu stopy.
 
Image 
fot.: Paweł Kowalik
 
Kiprun SD damski  – 269,99 PLN. Produkt dostępny [TUTAJ
 
 
 
 
 
{moscomment}