Image

35. Bieg Chomiczówki dostarczył wielu wrażeń, ale na pewno jednym z najgorętszych momentów był finisz pań na 15 km, który uwiecznił obiektyw naszej reporterki Doroty Świderskiej. W walce o drugie miejsce i miano najlepszej Polki, starły się ramię w ramię dwie znakomite zawodniczki. Mająca za sobą niezwykle udany poprzedni sezon Ewa Jagielska i zeszłoroczna zwyciężczyni Angelika Mach. Po wyjściu z ostatniego zakrętu, o około półtora metra, prowadziła Ewa. Na zdjęciach widać jak się ogląda, aby zobaczyć gdzie jest Angelika. Wtedy rywalka rzuciła na szalę wszystkie swoje umiejętności sprinterskie i ostatkiem sił wpadła pierwsza na metę.

ImageMichał Umiński/Szymon Drabczyk: Dnia 2 sierpnia w sobotę w godzinach rannych, po miesiącach walki z chorobą odszedł nasz przyjaciel, kolega i mentor - Stanisław Stolarczyk. Pamiętamy Stasia z wielu tras biegowych, startującego w żółtej "bobrowej" koszulce. Byłeś niedoścignionym wzorem wspaniałej postawy Biegacza, zawsze pomocnego radą, pocieszającego dobrym słowem na trasie, witającego zawsze uśmiechem i przekazującego optymistyczny, dobry humor! Żegnamy Cię Stasiu i dziękujemy za wszystko! Msza żałobna za Stanisława Stolarczyka odbędzie się w czwartek 07.08.2014 o godzinie 13.00 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu.

ImageStrona Maratonu Wrocławskiego

Magdalena Krause-Pietkiewicz: Organizatorzy HASCO-LEK Wrocław Maratonu mają już duże doświadczenie w przygotowywaniu biegaczy-amatorów do startu w biegu maratońskim. Pierwsza edycja szkolenia zakończyła się sporym sukcesem, 72 podopiecznych MCS-u ukończyło27. HASCO-LEK Wrocław Maraton. W ubiegłym roku frekwencja była jeszcze wyższa,102 uczestników programu przekroczyło linię mety 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. Wszystkich tych, którzy chcieliby zmierzyć się z królewskim dystansem 42 km i 195 m zachęcam do wzięcia udziału w trzeciej edycji programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Maraton to wielkie wyzwanie, któremu można sprostać, podejmując ciężką pracę. Dzięki systematycznym treningom wielu naszym podopiecznym udało się ukończyć HASCO-LEK Wrocław Maraton i to z bardzo dobrym wynikiem. Wszystkim tym, którzy zdecydują się uczestniczyć w programie życzę wytrwałości oraz satysfakcji z osiągnięć – mówi Waldemar Biskup, szef 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu.

ImageMagdalena Krause-Pietkiewicz: 12 września tuż po starcie maratończyków już po raz drugi ruszy bieg rodzinny „NATUR KAPS MILA OLIMPIJSKA" pod patronatem HASCO-LEKU. Swój udział w imprezie zapowiedziało wielu znanych wrocławian. Do biegu przygotowuje się aktorska rodzina Chorosińskich: " Sport i rekreacja odgrywają w naszym bardzo „zabieganym" życiu ogromną rolę. Każdą wolną chwilę wykorzystujemy na zabawę z naszymi pociechami. Najchętniej wybieramy te dyscypliny, które angażują wszystkich członków rodziny. Eventy biegowe to coś idealnego dla nas. W ubiegłym roku w biegu rodzinnym wystartowali nasi znajomi i świetnie się przy tym bawili. W tym roku postanowiliśmy pójść w ich ślady i pościgać się z naszymi maluchami - Nastką, Matyldą i Józiem. Muszę powiedzieć, że przygotowania do zawodów już się rozpoczęły" - mówi Michał Chorosiński, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, znany także m.in. z serialu „M jak Miłość". Na starcie stanie nie tylko z dziećmi, ale także z żoną - aktorką Dominiką Figurską.