Galeria cz. 1 (fot. Piotr Siliniewicz)
Galeria cz. 2 (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
FOTORELACJA - meta (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
FOTORELACJA - trasa (fot. Piotr Siliniewicz)

Dział poświęcony zawodom

Image

Paweł Piszczek: Jutro, we wtorek 18 września,  o 15.15 w TVP Sport premierowa emisja filmu o „Biegu 7 dolin” przygotowanego przez Telewizję Polską podczas III Festiwalu Biegowego. Do biegu na 100 km wystartowało niema 400 osób a ukończyło 293 biegaczy.

W ultramaratonie na dystansie 100 km pierwszy na mecie pojawił się Węgier, Csaba Neneth, który od samego początku prowadził w biegu. Uzyskał czas 8 godzin, 51 minut i 10 sekund bijąc tym samym w imponującym stylu zeszłoroczny rekord aż o 44 minuty. Po przekroczeniu mety nie krył swego zadowolenia. – Nawet nie wiem jaki czas osiągnąłem. Słyszałem, że poniżej 9 godzin. Jeśli rzeczywiście, to uważam, że to dobry czas – stwierdził. Węgier zdradził, że biegnąc nie zwracał uwagi na swoich rywali. Ani raz nie obrócił się za siebie. – Patrzę przed siebie. Nie myślę o rywalach. Skupiam się na właściwym oddychaniu. Podczas tego biegu myślałem o różnych sprawach, sto kilometrów to naprawdę spory dystans. Ale tak naprawdę najwięcej myślałem o mojej rodzinie, dzieciach. Podziwiałem piękne widoki, bo ta trasa przez las była naprawdę cudowna – dodał.

Drugim biegaczem, który zmieścił się w czasie poniżej 9 godzin (08:55:09) był Marcin Świerc, który mimo tego, że nie mieszka w górach, podkreśla, że je kocha. Biegi są dla niego całym życiem, choć niedawno skończył studia i obecnie poszukuje pracy. Nie mogąc jej znaleźć skupił się jeszcze mocniej na sporcie.– Jest to teraz też dla mnie jakiś sposób zarobku. Biegi trenuję od 10 lat, a każdy trening, każdy start w zawodach powoduje mój rozwój – stwierdził. – Na trasie miałem jeden moment zwątpienia. Wyprzedziłem Węgra, co kosztowało mnie dużo sił i na finiszu ich zabrakło. Trasa nie była łatwa, ale na pewno szybka, w porównaniu z innymi trasami Ultramaratonów – dodał.

Jako trzeci na metę, w biegu na dystansie 100 km, dotarł Jan Wydra uzyskując czas 09:35:46.

W kategorii kobiet na dystansie 100 km najlepsza okazała się Ewa Majer kończąc bieg z czasem 11 godzin, 59 minut i 1 sekundy. Drugie miejsce zdobyła Irina Safranova z Rosji, a trzecie Agnieszka Malinowska-Sypek. Biegaczki uzyskały kolejno czasy 12:25:20 i 12:43:18.
 
FOTORELACJA - meta
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
{moscomment}