FOTORELACJA
(fot. Wojciech Szota, Piotr Siliniewicz) NEW!
Obszerne galerie,  filmy wkrótce

Image

„Bieg na Jaworzynę” był w tym roku wyjątkowo w atrakcyjnej formule. Zmieniona została trasa. Start i metę organizatorzy ulokowali na szczycie Jaworzyny. Do pokonania były trzy pętle wymagające oczywiście trzykrotnej, ciężkiej wspinaczki na najpopularniejszą górę Krynicy. Na szczęście pierwszy wjazd kolejką gondolową fundowali organizatorzy:) My mieliśmy nosa i jechaliśmy razem z przyszłym zwycięzcą. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 12,6 km. Na pierwszej pętli prowadził Dariusz Kruczkowski i Maciej Biercza. Za nimi z niewielką stratą wspinał się wielokrotny mistrz Polski w biegach górskich - Daniel Wosik, który dzień wcześniej zaliczył sporo kilometrów na Biegu 7 Dolin. Okazało się, że jego taktyka była najskuteczniejsza i gdy zaatakował... rywali nie zareagowali. Ostatecznie wygrał samotnie z dużą przewagą osiągając wynik 35:38. Drugi był Dariusz Kruczkowski, a trzeci Maciej Biercza. Wśród Pań na dystansie 9,1 km zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik (26:25), przed Danutą Woszczek i utytułowaną Izabelą Zatorską. Zawodników znakomicie do walki zagrzewał Zenon Nowakowski i licznie zgromadzeni kibice. Po zawodach spokojnie można było podziwiać wspaniałe widoki z Jaworzyny i zjechać kolejką na dół, co było niewątpliwie ogromną atrakcją zawodów. W przyszłości bardzo polecamy ten punkt Festiwalu w Krynicy, jakim jest Bieg na Jaworzynę!