ImageWyniki

Koral Maraton
Paweł Piszczek: Największy bieg Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój - Koral Maraton wygrał Erkolo Askenafi z Benedek Team z Debreczyna na Węgrzech. Zwycięzca najtrudniejszego maratonu w Polsce osiągnął wynik 2:33:29. Drugie miejsce zajął Bogdan Dziuba ze Stalowej Woli z czasem 2:34:01, a trzecie Wiktor Rogovogoj z klubu LKB Rudnik z Kijowa na Ukrainie, z czasem 2:37:08. Koral Maraton był tak trudny, że zwycięzcy nie udało się uzyskać zakładanego w regulaminie czasu 2:20:00 uprawniającego do odbioru nagrody głównej Fiata 500. -To był bardzo trudny bieg - mówił na mecie Erkolo Askenafi - Bardzo chciałem osiągnąć lepszy czas, ale pogoda nie sprzyjała.

Cały czas siąpił drobny deszczyk i było dość chłodno. Ponadto konfiguracja trasy również dawała się mocno we znaki - powiedział na mecie "Sądeczaninowi" Askenafi. W tej sytuacji nagroda został rozlosowana podczas ceremonii wręczania nagród, która odbyła się o godzinie 16.00 na scenie głównej na Deptaku w Krynicy-Zdroju. Podczas losowania szczęście uśmiechnęło się do Kazimierza Romańskiego z Legionowa, do którego rąk trafiły kluczyki do samochodu osobowego Fiat 500.

Zwycięzcy maratonu otrzymali z kolei nagrody finansowe 6000, 5000 i 4000 złotych.

Małgorzata Sobańska mówiąc o Koral Maratonie podkreślała że "bardzo trudna konfiguracja trasy sprawiła wiele problemów nawet bardzo dobrym zawodnikom. Miałam wziąć udział w Koral Maratonie, ale zrezygnowałam właśnie ze względu na skalę trudności. Zawody zostały bardzo dobrze przygotowane, choć to pierwsza edycja tej imprezy. Za to należą się duże słowa uznania organizatorom!"

Do Koral Maratonu zgłosiło się ponad 500 osób, a do mety dobiegło 304 zawodników.