ImagePaweł Piszczek: Największy Festiwal Biegowy w Polsce  - udział w maratonie i noclegi - gratis! Niemal 1000 biegaczy zgłosiło już swój udział w  Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego, jednym z największych i  najwszechstronniejszych wydarzeń biegowych w tym roku w Polsce. Festiwal odbędzie się w dniach 4-6 czerwca  (piątek, sobota, niedziela) w Krynicy-Zdroju, Muszynie, Nowym Sączu i Bardejovie. Osoby,  które zgłoszą swój udział w maratonie i ultramaratonie otrzymają wpisowe i dwa noclegi gratis. Pozostało jeszcze około 300 wolnych miejsc w promocji.  W programie Festiwalu Biegowego  w sobotę 5 czerwca jest  m.in. Ultramaraton na 100 km,  sztafeta EKIDEN  Bardejov (Słowacja) - Krynica, bieg „Życiowa dycha"  z Krynicy do Muszyny oraz biegi  na Jaworzynę i Górę Parkową. Dla mniej zaawansowanych biegaczy  zaplanowano liczne biegi na Deptaku w Krynicy.

W niedziele 6 czerwca rozegrany zostanie bieg maratoński „Koral Maraton" na trasie z Nowego Sącza do Krynicy-Zdrój. Podczas Festiwalu rozstrzygnięta zostanie także klasyfikacja na „Najszybszą rodzinę w Polsce". Reprezentację rodzinną stanowią  minimum trzy osoby zgłoszone do różnych biegów.  Klasyfikowane będą drużyny, w których  przynajmniej jeden biegacz ukończy  Koral Maraton.  Zawodom będą towarzyszyły kiermasze sprzętu sportowego i imprezy rozrywkowe, m.in.  w piątek, 4 czerwca wieczorem  na deptaku krynickim wystąpi Golec uOrkiestra. Nie zabraknie również spotkań ze słynnymi długodystansowcami. W Krynicy zapowiedzieli się m.in. Jerzy Skarżyński, b. reprezentant Polski w maratonie (rek. życiowy 2:11:42), autor popularnych poradników dla biegaczy  oraz Horst Milde, jeden z inicjatorów Maratonu Berlińskiego.  Łączna pula nagród wynosi 200 tys. zł. Zwycięzca maratonu odjedzie do domu samochodem ufundowanym przez firmę Koral.  Partnerami biznesowymi Festiwalu są m.in. firmy Koral i Fakro, a także Bank Zachodni WBK. Patronat medialny nad Festiwalem objęły: portal onet.pl oraz "Rzeczpospolita", która wyda specjalny dodatek z listą wszystkich uczestników i osiągniętymi przez nich wynikami. Festiwal organizowany jest przez Fundację  Instytut Studiów Wschodnich w Warszawie organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalbiegowy.pl

RAMOWY PROGRAM FESTIWALU BIEGOWEGO FORUM EKONOMICZNEGO

Piątek - 4 czerwca:                  

  • Przyjazd gości z Polski i zagranicy - rejestracja zawodników od godz. 14.00
  • Imprezy Festiwalowe :

Deptak w Krynicy Zdrój
Otwarcie Targów w Hali Sportowej w Krynicy

Koncert zespołu GOLEC UORKIESTRA - godz. 20.00 - 22.00
Biuro zawodów będzie czynne w godzinach: 14.00 - 22.00

Sobota - 5 czerwca:  
            

  • Biegi:

Ultramaraton Festiwalowy - bieg dla najwytrwalszych - 100 km
Start godz. 4.00, zamknięcie mety godz. 21.00 (limit czasu 17 h) 

Sztafeta  BZ WBK Bardejovo-Krynica Zdrój,
start godz. 10.00 zamknięcie mety godz. 15.00 (limit czasu 5h)

Życiowa dycha - Bieg Krynica - Muszyna
, start godz. 16.00 zamknięcie mety godz. 18.00 (limit czasu 2h)

  • Biegi krótkie:

Biegi Deptaka Krynickiego dla dzieci, start godz. 10.00
Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet, start godz. 12.30
Bieg na Górę Parkową, start godz. 13.00
Bieg na Jaworzynę, start godz. 15.00

  • Imprezy: Występy, konkursy, zabawy dla najmłodszych: w godz. 10.00-16.00 wewnątrz i przed Halą Targową

Ceremonia wręczenia nagród,  godz. 20.00
Pasta Party dla maratończyków, start godz. 18.00
Biuro zawodów będzie czynne w godz. 8.00-19.00


Niedziela - 6 czerwca:      
       

  • Koral Maraton - 42,195 km
    Start godz. 9.00, zamknięcie mety godz. 15.00 (limit czasu 6h)
  • Klasyfikacje w ramach maratonu: klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet, klasyfikacje wiekowe 
  • Imprezy:

Występy, konkursy, zabawy dla najmłodszych: w godz. 10.00-14.00 wewnątrz i przed Halą Targową
Ceremonia wręczenia nagród, godz. 16.00
Targi i imprezy towarzyszące

Biuro zawodów będzie czynne w godzinach: 8.00 - 15.00

{moscomment}