Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

Image

W tegorocznej edycji konkursu wylosowaliśmy już 9 wycieczek na maratony w Rzymie, Paryżu i Barcelonie. Już niedługo bo 18 stycznia w piątek wylosujemy  3 wycieczki na maraton w Madrycie, a 22 lutego na maraton w Sztokholmie.  Dziś natomiast ogłaszamy drugą część listy maratonów, w których udział będzie można wygrać zapisując się na Festiwal Biegowy. Będą to maratony w: Brukseli, Monachium, Amsterdamie, Niecei i Atenach.

Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

Opłaty startowe 2013
Nagrody

Image

Trzy powody, dla których powinieneś zapisać się na Festiwal Biegowy już teraz:
 1. Dwa samochody do rozlosowania!
2. Tylko do końca roku tańsze wpisowe!
3. Losowanie wycieczek na Maraton w Barcelonie tuż tuż!

Paweł Piszczek: Pula nagród finansowych IV Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego, który odbędzie się w dniach 6-8 września 2013 roku w Krynicy-Zdrój to blisko 300 tysięcy złotych! Nowością jest fakt, że rozlosujemy samochód osobowy nie tylko wśród wszystkich, którzy ukończą Koral Maraton, ale  drugi samochód rozlosujemy w  wśród tych, którzy pokonają trasę Życiowej Dziesiątki! Bieg z Krynicy do Muszyny jest jednocześnie Mistrzostwami Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km w kategoriach masters.

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

Pawel Piszczek: Mimo, że do rozpoczęcia Festiwalu Biegowego pozostało jeszcze 10 miesięcy już ponad 1000 osób podjęło decyzję o wzięciu udziału w wielkim biegowym święcie w Krynicy.  Przypominamy, że  tylko do końca roku obowiązują najniższe opłaty startowe – na Koral Maraton  stawka wynosi jedynie 30 zł, w biegu Życiowa Dycha 20 zł, a w Biegu 7 dolin, czyli ultra maratonie 100 km po szlakach Beskidu Sądeckiego - jedynie 75zł. Warto zapisać się już dziś ponieważ od 1 stycznia 2013 roku opłaty startowe wzrosną.  Ponadto od początku rejestracji obowiązują  promocje: „Grupowy Pakiet Startowy” i „Zapłać za jeden wystartuj w kilku biegach.”

Na biegaczy, którzy zarejestrują się do końca roku czeka także  promocja „Dwa noclegi w cenie jednego” - każdy kto będzie chciał zarezerwować sobie nocleg za pośrednictwem organizatora Festiwalu zapłaci tylko 60 zł za dwa noclegi w pokojach wieloosobowych w krynickich pensjonatach.  Promocja dotyczy noclegów z 6 na 7 i z 7 na 8 września 2013 r.

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

FORMULARZ

Paweł Piszczek: Bieganie to Twoja pasja? Potrafisz swoim zaangażowaniem  zarażać innych? Uczestniczysz w wielu imprezach biegowych w kraju i za granicą? Zostań ambasadorem Festiwalu Biegów! Ambasador uczestniczy bezpłatnie w dowolnej liczbie biegów podczas Festiwalu Biegowego (wraz z noclegiem). Bierze udział w losowaniu nagród w innych promocjach Festiwalu Biegowego oraz otrzymuje pakiet gadżetów. Obecnie program skupia około sto osób z Polski, Słowacji i Serbii. Wszystkie osoby zainteresowane współpracą prosimy o przesłanie wypełnionego formularza wraz ze zdjęciem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30 listopada 2012. Niekompletne zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

Poznaj Ambasadorów 2012.

 
Paweł Piszczek:  Decyzją Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyszłoroczne Mistrzostwa Polski w kategorii Masters (powyżej 35 roku życia) w biegu na dystansie 10 000 metrów na szosie odbędą się w ramach IV Festiwalu Biegowego w Krynicy - Zdrój w dniu 7 września. 2013 roku.


Przypomnijmy, że w tegorocznym czempionacie wzięło udział blisko 700 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych o zaszczytny tytuł Mistrza Polski. Wśród nich takie sławy polskich biegów długodystansowych jak Izabela Zatorska czy Michał Bartoszak. Poziom sportowy mistrzostw był niezwykle wysoki ze względu na mocną obsadę zawodów jak i na szybką a jednocześnie niezwykle malowniczą trasę z Krynicy do Muszyny. Mistrzostwa odbywają się na atestowanej trasie w ramach biegu Życiowa Dziesiątka z Krynicy Zdrój do Muszyny.
 

 
Image
 
Paweł Piszczek:  W dniach 5-9 listopada zapraszamy na specjalne stoisko Festiwalu Biegowego w siedzibie WOSiR przy ulicy Rozbrat 26 w Warszawie.  Wszyscy, którzy pojawią się w tych dniach w siedzibie WOSiR będą mogli zapisać się z 50 % zniżką na Festiwal Biegowy 2013 w Krynicy-Zdrój oraz otrzymać Kartę Biegacza, która upoważnia do zniżek w ponad 70 punktach w całej Polsce (wyciągi narciarskie, hotele, restauracje, fitness kluby). Wśród wszystkich, którzy wypełnia oba formularze rozlosujemy dodatkowo trzy zegarki Timex Ironman oraz weekendowy pobyt dla dwojga w Ośrodku Geovita w Muszynie-Złockiem. Wyniki losowania ogłosimy 12 listopada o godz. 15.00.

Tym razem przedstawiamy Wam, festiwalowy bieg na 10 km czyli "Życiową Dychę".  Malownicza trasa z Krynicy do Muszyny naprawdę pozwala szybko pobiec. O swoich wrażeniach opowiedział z "humorem" - Wojtek Staszewski - "prawnik" z Biegowej Kancelarii Staszewscy... ale o tym w materiale:)


Tegoroczny Festiwal Biegowy w Krynicy Zdrój zakończył się sukcesem. Impreza związana z Forum Ekonomicznym rozwija się bardzo dynamicznie. Krynica ma szansę stać się mekką polskich biegaczy. Podczas trzech dni września mamy możliwość startowania na dystansach od mili po górskie 100 kilometrów. Maratończyk.pl był oczywiście obecny przy wszystkich festiwalowych wydarzeniach. Od dzisiaj zaczynamy publikować cykl filmów naszej produkcji, podsumowujących to biegowe święto. Na początek Festiwal Biegowy w pigułce, czyli "co tam się wydarzyło", opowiedziane przez znanego redaktora i maratończyka - Przemka Babiarza. 


Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Filmiki (fot. Mariusz Mioduszewski)

Bieg 7 Dolin – najtrudniejszy Bieg Górski w Polsce – Krynica Zdrój, III Festiwal Biegowy okiem uczestnika – Mariusza.

Image
Fot. Mariusz Mioduszewski

Mariusz „Miodzio” Mioduszewski: Tak na prawdę do startu na "prawdziwe ultra" zbierałem się od dwóch lat. Wiedziałem, że Bieg Rzeźnika nie jest łatwym biegiem, tym bardziej w wersji "hardcore". Nie udało mi się wystartować w zeszłorocznej edycji Biegu Siedmiu Dolin, pomimo solidnych przygotowań, rezerwacji pobytu w Krynicy i opłaconego startowego. Nie udał mi się również pokonać tegorocznego "hardcore" w Bieszczadach. No i co? No i dość tego - Nie udało mi się!!!

Stanąłem o godz. 3.00 na starcie na deptaku w Krynicy i zrobiłem to. Pokonałem pierwszą w swoim życiu stówę. Było miodziowo. Poprzedziłem to długim i ambitnym treningiem, postawiłem również na dietę i regenerację po każdym cyklu treningowym. Założyłem jedynie pokonanie dystansu w zakładanych przez organizatorach reżimach czasowych. Plan wykonałem - chciałoby się rzec - Melduję wykonanie zadania!!!

Galeria cz. 1 (fot. Piotr Siliniewicz)
Galeria cz. 2 (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
FOTORELACJA - meta (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
FOTORELACJA - trasa (fot. Piotr Siliniewicz)

Dział poświęcony zawodom

Image

Paweł Piszczek: Jutro, we wtorek 18 września,  o 15.15 w TVP Sport premierowa emisja filmu o „Biegu 7 dolin” przygotowanego przez Telewizję Polską podczas III Festiwalu Biegowego. Do biegu na 100 km wystartowało niema 400 osób a ukończyło 293 biegaczy.

W ultramaratonie na dystansie 100 km pierwszy na mecie pojawił się Węgier, Csaba Neneth, który od samego początku prowadził w biegu. Uzyskał czas 8 godzin, 51 minut i 10 sekund bijąc tym samym w imponującym stylu zeszłoroczny rekord aż o 44 minuty. Po przekroczeniu mety nie krył swego zadowolenia. – Nawet nie wiem jaki czas osiągnąłem. Słyszałem, że poniżej 9 godzin. Jeśli rzeczywiście, to uważam, że to dobry czas – stwierdził. Węgier zdradził, że biegnąc nie zwracał uwagi na swoich rywali. Ani raz nie obrócił się za siebie. – Patrzę przed siebie. Nie myślę o rywalach. Skupiam się na właściwym oddychaniu. Podczas tego biegu myślałem o różnych sprawach, sto kilometrów to naprawdę spory dystans. Ale tak naprawdę najwięcej myślałem o mojej rodzinie, dzieciach. Podziwiałem piękne widoki, bo ta trasa przez las była naprawdę cudowna – dodał.

 
Image 
 
Piotr Siliniewicz:Trzy dni pełne radości ze wspólnego przeżywania; jedno okrążenie po krynickim deptaku, ale też 100 kilometrów górami i dolinami; zawodnicy bardzo młodzi i Ci, którzy przebiegali już kawał pięknego życia. Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, Krynica - Zdrój, wrzesień 2012…

 ImageW środę, 12 września kolorowy dodatek o III Festiwalu Biegowym w dzienniku Rzeczpospolita. Znajdą się w nim najważniejsze informacje o tegorocznej edycji imprezy: wyniki wszystkich zawodników uczestniczących w poszczególnych biegach Festiwalu, prezentacja wybranych zawodników, opis tras biegowych a także wywiady z wybranymi uczestnikami Festiwalu. Dodatek do Rzeczpospolitej będzie także zawierał zdjęcia z najważniejszych biegów.
 
W środę, 12 września o godz. 16:40 na antenie TVP Sport zostanie wyemitowana relacja z III Festiwalu Biegów: "Relacja z Festiwalu Biegowego". Gościem programu będzie znany dziennikarz i prezenter sportowy, Przemysław Babiarz. Natomiast już 18 września, także na TVP Sport, reportaż z najtrudniejszego i najbardziej wymagającego biegu Festiwalu Biegowego - Ultramaratonu Bieg 7 Dolin, czyli morderczej, górskiej trasy na dystansie 100 km.

Wyniki
FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
Galerie! NEW!
Strona Festiwalu Biegowego

Dział poświęcony zawodom

Image

8 września 2012 odbyła się „Życiowa Dziesiątka Taurona”, najszybsza dycha w Polsce! To już tradycja, że jest rozgrywana w Krynicy podczas Festiwalu Biegowego. Cała trasa biegu prowadzi z góry – z Krynicy do Muszyny. Czasy na niej osiągane są zdecydowanie lepsze niż w jakimkolwiek innym biegu o długości 10 km rozgrywanym w Polsce. Taki profil trasy jest tylko tutaj! W tym roku chętnych do pokonania dystansu było ponad tysiąc. III edycję zawodów ukończyło ostatecznie 1190 zawodników, czyli prawie 5 razy więcej niż podczas I edycji. Tak dynamiczny wzrost liczby uczestników świadczy o ogromnej popularności tego biegu.

Tuż przed startem – na deptaku krynickim -  biegacze mogli stać się na moment kibicami, bowiem parę minut przed startem na mecie pojawili się triumfatorzy biegu 7 Dolin, na 100 km.

Wyniki
Strona Festiwalu Biegowego

Dział poświęcony zawodom
FOTORELACJA
(fot. Wojciech Szota, Piotr Siliniewicz) NEW!
Obszerne galerie,  filmy wkrótce

Image

„Bieg na Jaworzynę” był w tym roku wyjątkowo w atrakcyjnej formule. Zmieniona została trasa. Start i metę organizatorzy ulokowali na szczycie Jaworzyny. Do pokonania były trzy pętle wymagające oczywiście trzykrotnej, ciężkiej wspinaczki na najpopularniejszą górę Krynicy. Na szczęście pierwszy wjazd kolejką gondolową fundowali organizatorzy:) My mieliśmy nosa i jechaliśmy razem z przyszłym zwycięzcą. Mężczyźni rywalizowali na dystansie 12,6 km. Na pierwszej pętli prowadził Dariusz Kruczkowski i Maciej Biercza. Za nimi z niewielką stratą wspinał się wielokrotny mistrz Polski w biegach górskich - Daniel Wosik, który dzień wcześniej zaliczył sporo kilometrów na Biegu 7 Dolin. Okazało się, że jego taktyka była najskuteczniejsza i gdy zaatakował... rywali nie zareagowali. Ostatecznie wygrał samotnie z dużą przewagą osiągając wynik 35:38. Drugi był Dariusz Kruczkowski, a trzeci Maciej Biercza. Wśród Pań na dystansie 9,1 km zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik (26:25), przed Danutą Woszczek i utytułowaną Izabelą Zatorską. Zawodników znakomicie do walki zagrzewał Zenon Nowakowski i licznie zgromadzeni kibice. Po zawodach spokojnie można było podziwiać wspaniałe widoki z Jaworzyny i zjechać kolejką na dół, co było niewątpliwie ogromną atrakcją zawodów. W przyszłości bardzo polecamy ten punkt Festiwalu w Krynicy, jakim jest Bieg na Jaworzynę!

Wyniki
FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota) NEW!
Strona Festiwalu Biegowego

Dział poświęcony zawodom
Galeria cz. 1 NEW!
Galeria cz. 2 NEW!

Galeria cz. 3 NEW!

Image

Zmagania festiwalowe wieńczył Koral Maraton. To klasyczny bieg maratoński „po asfalcie”, ale na bardzo wymagającej trasie. Biegacze mieli do pokonania długie kilkunastokilometrowe podbiegi z decydującym pod Romę. Kto wdrapał się na 38 kilometr mógł odetchnąć z ulgą. Do mety pozostawał „tylko” 4 kilometrowy zbieg… ale umęczone nogi nie zawsze chciały podjąć taki wysiłek. Oprócz wymiaru sportowego, ten bieg to także wspaniałe przeżycie i możliwość podziwiania pięknych widoków. Gdy nogi omdlewały zawsze można było się pocieszyć obcowaniem z naturą, co dla „przyjezdnych” było dużą przyjemnością. Na krynickim deptaku nagrodą był gorący doping kibiców. Ton rywalizacji nadawali oczywiście czarnoskórzy biegacze. Zwyciężył Vincent Kipchirchir (2:24:12), przed Davidem Kipkoech Indusu (2:25:56) i Wycliffe Kipkorir Biwot (2:26:16). Najlepszy z Polaków  Andrzej Lachowski zajął piąte miejsce. Wśród Pań świetnie radziły sobie Ukrainki. Najszybsze była Valentyna Połtawska (2:55:36) i Nataliia Malaia (02:58:41). Podium dopełniła Węgierka Judit Földing-Nagy (03:04:19). Na wszystkich uczestników czekała jeszcze niespodzianka na mecie czyli losowanie Fiata 500 ufundowanego przez firmę Koral. Szczęśliwcem okazał się, Olgierd Zieliński z Kopanina (05:06:14), który samochód obiecał oddać swojemu 18-letniemu synowi. Maraton z bardzo dobrym wynikiem ukończył także pomysłodawca i twórca Biegowego Festiwalu w Krynicy - Zygmunt Berdychowski (03:34:07). 

Wyniki
Fotorelacja
GALERIA

 Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony imprezie

Image

Dzień 8 września, drugi dzień Festiwalu Biegowego w Krynicy, dla zawodników startujących w Biegu 7 Dolin zaczął się bardzo wcześnie. W środku nocy o godz. 3.00 prawie 600 biegaczy ruszyło na trasę o długości 100 km. To największy tego typu bieg w Polsce. Trasa bardzo trudna z licznymi przewyższeniami i mnóstwem karkołomnych zbiegów. Do tego noc i nad ranem deszcz. To bieg tylko dla bardzo zmotywowanych i wytrzymałych zawodników. Po nich, o 3.10 i 3.20 ruszyli Ci, którzy wybrali dystans o długości 66 i 33 km. Meta najdłuższego dystansu była na krynickim deptaku. Pozostałe dystanse kończyły się odpowiednio w Rytrze (33km) i w Piwnicznej-Zdrój (66km). Zmagania krótszych dystansów obserwowali tylko najwytrwalsi jak np. nasz fotograf:) Piotr Silniewicz, który noc poświęcił na dokumentowanie wydarzenia, biegając za zawodnikami po górach. Na obszerną relację fotograficzną jego autorstwa zapraszamy niebawem :)

Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Fotorelacja (fot. Wojciech Szota)
Obszerna galeria wkrotce!

Image 

7 września 2012, Krynica Zdrój zamieniła się w miasteczko dla biegaczy - 5,5 tysiąca osób planujących starty w różnych biegach, które potrwają do niedzieli. Często przyjechali całymi rodzinami. Organizator przewidział biegi dla wszystkich kategorii wiekowych oraz dla osób o bardzo różnym stopniu wytrenowania, począwszy od tych, którzy dopiero zaczynają, skończywszy na zawodnikach, których ambicją są starty w biegach ultra.

Oprócz biegów, organizatorzy przygotowali bardzo bogaty program imprez towarzyszących – konferencje, targi, fass testy i bogaty program kulturalny, koncerty, zabawy dla dzieci. Na pewno nikt z tych, którzy pojawili się w Krynicy nie będzie się nudził.

ImageStrona Festiwalu Biegowego
 
Aleksandra Gryciuk: Już 7 września rozpocznie się III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego. W imprezie przeznaczonej zarówno dla zawodowych sportowców jak i amatorów, swój start potwierdziło już blisko 5500 uczestników z całego świata. Oprócz biegów, Festiwal oferuje także bogaty program imprez towarzyszących. Organizatorem Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego jest Instytut Studiów Wschodnich.

Tegoroczny Festiwal Biegowy, oprócz ponad 20 biegów, oferuje także bogaty program imprez towarzyszących. W piątek, pierwszego dnia Festiwalu będzie to m.in.: koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu „Muzyczna Parasolka”, pokaz baletu „Miniatury”, koncert cygańskiej orkiestry „Fanfary z Transylwanii”. Na krynickim deptaku będzie można wziąć udział w licznych konkursach organizowanych w „Strefie Dziecka” a także w testach szybkościowych Puma FAAS (także w niedzielę). W sobotę Festiwal zaprasza na kolejne koncerty laureatów „Muzycznej Parasolki”, Jarmark Festiwalu Biegowego, konkurs na najlepszą potrawę, a także rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszy Zespół Powiatu”. Ponadto, czas uczestników Festiwalu, umilą występy zespołów „Breakers” i „Young” Voice oraz kabaretów „Mimika” i „Kabaret Dworski”. W niedzielę m.in. pokaz break dance zespołu „Butterfly Crew”.

 
Image
 
Rekordowa liczba ponad 5000 osób zarejestrowała się na III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, który rozpocznie się już 7 września w Krynicy-Zdrój. Zapisy na to jedno z największych wydarzeń sportowych w Polsce wciąż trwają. Na biegaczy czeka rekordowa pula nagród pieniężnych – aż 450 000 złotych. Nagrodą główną Festiwalu jest samochód osobowy Fiat 500. Zostanie on rozlosowany wśród biegaczy, którzy ukończą wymagający „Koral Maraton”. 

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
PROGRAM FESTIWALU

Pawel Piszczek: Informujemy, że ze względów technicznych tylko do 26 sierpnia br. możecie dokonać ewentualnych zmian w wybranych przez siebie biegach, w których chcecie wystartować w III Festiwalu Biegowym Forum Ekonomicznego. Po tym terminie, jak również bezpośrednio przed biegiem, w biurze zawodów nie będzie takiej możliwości. Z uwagi na bardzo dużą ilość potwierdzonych zgłoszeń na Bieg 7 Dolin, nastąpiła również zmiana miejsca, w którym odbędzie się odprawa uczestników biegu (33, 66 i 100 km). Obowiązkowe spotkanie przed startem odbędzie się w piątek 7 września br. O godzinie 19:30. w Pijalni Głównej mieszczącej się przy Deptaku Krynickim.  

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
PROGRAM FESTIWALU

Aleksandra Gryciuk: Od 7 do 9 września 2012 roku Krynica-Zdrój stanie się nie tylko centrum dyskusji środowisk ekonomiczno-politycznych, ale także areną zaciętej rywalizacji sportowej przedstawicieli biznesu. Już po raz drugi, podczas III Festiwalu Biegowego, rozegrana zostanie konkurencja o tytuł „Najszybszej Firmy w Polsce”. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, w konkursie może wziąć udział każda firma w Polsce, reprezentowana przez minimum 3 zawodników – kapitana i 2 wyznaczone i zgłoszone przez niego osoby. Kadra może składać się jedynie z zawodników zatrudnionych w danej firmie. Nagrodą główną w konkursie jest puchar Najszybszej Firmy w Polsce oraz prawo do posługiwania się tym tytułem przez rok, aż do kolejnej edycji konkursu podczas IV Festiwalu Biegowego w 2013 roku.

Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW 

PROGRAM FESTIWALU

Image 

Paweł Piszczek: Więcej biegów 1 dnia Festiwalu! Zwiększa się ilość biegów pierwszego dnia Festiwalu Biegowego. W piątek, 7 września jedna z największych imprez biegowych w kraju rozpocznie się o godz. 14:30 testami szybkościowymi PUMA Faas. Nastęnie odbędzie się Bieg Małopolski, a o godz. 16:00 rozpoczną się biegi eliminacyjne Giełodwej Mili. Finały biegów rozpoczną się o godz. 18:00.

Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW 

Image
fot. Maratończyk.pl  

Piotr Piszczek:Jest nas już ponad 4 tysiące! Już ponad 4000 osób z 24 krajów zarejestrowało się na III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, który rozpocznie się za niespełna dwa miesiące w Krynicy Zdrój. Wciąż jeszcze można się zapisywać do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na biegaczy czeka rekordowa pula nagród pieniężnych - ponad 200 tysięcy złotych! W Koral Maratonie i Biegu 7 Dolin na dystansie 100 km z atrakcyjnymi premiami finansowymi nagradzanych będzie aż sześciu pierwszych biegaczy w każdej kategorii wiekowej, a wśród wszystkich, którzy ukończą maraton rozlosowany zostanie samochód osobowy.

ImageDział poświęcony zawodom

W niedzielę w Jastrzębiu Zdrój odbył się kolejny, dziewiętnasty już bieg z cyklu Festiwalu Biegów - Silesia Run. W biegu głównym na dystansie 5 km zdecydowanie triumfował Tomasz Kawik z KS Cracovia 1906, przed Michałem Śmietaną i Grzegorzem Szulikiem. Równie wyraźnie wśród kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska z Puma Running Team, której wyższość musiały uznać kolejne na mecie Stadionu Miejskiego - Katarzyna Kozak i Karolina Zaremba.

- Staram się uczestniczyć w większości  imprez z cyklu Festiwalu Biegów. Cieszy fakt, że w takich wydarzeniach w biegach towarzyszących coraz chętniej biorą udział dzieci i młodzież. Dzisiaj również oprócz głównego rozegrano kilka biegów na krótszych dystansach, w których wystartowała spora grupa uczniów z klas I-VI. Oczywiście trudno porównywać to z wrześniowym finałem czyli Festiwalem Biegowym w Krynicy Zdrój gdzie w Biegach Deptaka startuje około tysiąca dzieciaków - powiedziała po dekoracji Izabela Zatorska - wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w biegach górskich a dzisiaj ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój.

 
Image
 
Paweł Piszczek: Pula nagród finansowych III Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego wzrasta aż o 100 tysięcy złotych. W Biegu Siedmiu Dolin na 100 km i w Koral Maratonie wzrasta zarówno wartość jak i liczba osób nagrodzonych w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych. W Koral Maratonie nagrody finansowe otrzyma pierwszych ośmiu mężczyzn i sześć kobiet w kategorii open oraz aż sześć pierwszych osób w każdej kategorii wiekowej.

Image 

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego w Krynicy odbędzie się za 4 miesiące -  w dniach 7-9 września 2012. Największe zainteresowanie wywołuje bieg na najszybszej atestowanej trasie na dystansie 10 km w Polsce czyli Życiowa Dziesiątka, do której zgłosiło się już blisko 900 osób. W ramach tego biegu rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski Masters. Festiwal rozpoczyna się już w piątek biegiem na dystansie jednej mili dlatego też wielu spośród ponad 3100 zgłoszonych osób planuje dwa a rekordziści nawet 3 starty podczas weekendu! Wiele pozytywnych emocji wzbudza Bieg 7 Dolin, który jest najtrudniejszym ultramaratonem w Polsce ( 100 km z sumą przewyższeń blisko 4500 m) i jednym z trudniejszych w Europie. Na liście startowej biegu, po ukończeniu którego otrzymuje się aż 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB jest już blisko 600 nazwisk co oznacza, że „krynicka setka" to bezapelacyjnie największy tego typu bieg w naszym kraju.

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW

Paweł Piszczek: Pół roku przed pierwszym strzałem startera przesłano już 3000 zgłoszeń na biegi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój. Około 700 osób zgłosiło udział w co najmniej dwóch biegach –  potwierdza to, ze formuła tego wielkiego biegowego święta zyskała aprobatę miłośników biegania. Rekordowo w tym roku zapowiada się Bieg 7 Dolin, do którego zapisało się już 500 biegaczy – tym samym jest to już największy ultramaraton w naszym kraju.
Nowi zawodnicy którzy w marcu i kwietniu zgłoszą swój udział będą mogli skorzystać z wielu promocji. Jeśli chcą spróbować swoich sił w kilku biegach Festiwalu Biegowego mogą zarejestrować się wpłacając tylko jedną opłatę startową - najwyższą spośród wybranych biegów. Planując start  w Koral  Maratonie, Życiowej Dziesiątce i Giełdowej Mili wpłacą tylko 60 zł za maraton, a na 10 km i mile pobiegną za darmo! W ten sposób zaoszczędzą 50%. 

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom
Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011
REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW

Paweł Piszczek: Każdy nowy zawodnik, który zarejestruje się na Festiwalu Biegowym od 1 marca i  będzie chciał wystartować w kilku biegach, będzie mógł wpłacić tylko  jedną opłatę startową - najwyższą spośród wybranych biegów. Jeśli chcesz wystartować w Koral  Maratonie, Życiowej Dziesiątce i Giełdowej Mili wystarczy opłacić tylko startowe za maraton - pozostałe biegi są gratis! Promocja obowiązuje od 1 marca do 21 czerwca.

Ogłaszamy także drugą edycje promocji „Dwa noclegi w cenie jednego!” Wszyscy, którzy zgłoszą się na Festiwal Biegowy od dnia 1 marca i uiszczą opłatę startową będą mogli otrzymać dwa noclegi w pokojach wieloosobowych w pensjonatach lub ośrodkach wypoczynkowych w Krynicy-Zdrój w cenie jednego. Wystarczy zapłacić za jeden nocleg 60 zł, a drugi otrzymają Państwo gratis. Promocja obowiązuje od 2 marca do wyczerpania miejsc.

ImageStrona Festiwalu Biegowego
Paweł Piszczek: W pierwszej edycji naszej promocji pozostały  jeszcze do wygrania 3 wycieczki na maraton w Sztokholmie - losowanie już w piątek 16 marca. Duże zainteresowanie konkursem skłoniło nas do zorganizowania drugiej części promocji. W kolejnych miesiącach do wygrania będą  starty w takich wielkich biegach jak:  klasyczny maraton w Atenach,  maratony w Monachium i Amsterdamie oraz  maraton Des Alpes-Maritimes z Nicei do Cann. Do wygrania są po 3 wycieczki na każdy z maratonów. W ramach nagrody zapewniamy bilet lotniczy na przelot, pakiet startowy i 100 euro "kieszonkowego" na zakwaterowanie i wyżywienie.

Strona Festiwalu Biegowego
Dział poświęcony zawodom

Podsumowanie Festiwalu Biegowego 2011

REGULAMIN FESTIWALU BIEGÓW

Image 

Paweł Piszczek: Mamy specjalną ofertę dla zorganizowanych, 4-osobowych grup biegaczy. Przesyłając do 15 marca na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  listę czterech osób, które chcą wziąć udział w Festiwalu Biegowym 2012 opłata grupowa wynosi tylko 100 zł. Każdy z członków takiej grupy biegowej może wystartować w dowolnych, wybranych przez siebie biegach. Oferta dotyczy wyłącznie osób nie zgłoszonych dotychczas na Festiwal Biegowy.