FOTORELACJA (fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

Strona imprezy
Dział poświęcony Imprezie

Image

Prawie 9 tys. zawodników wyruszyło ulicami stolicy, aby pokonać 10 km w ramach imprezy "Biegnij Warszawo". Biegacze ubrani w jaskrawo pomarańczowe koszulki tworzyli bardzo efektowaną falę na ulicach miasta. Pogoda dopisała i świeciło słońce, choć jak na imprezę biegową to mogło być trochę chłodniej. Na trasie bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Giżyński (30:20), który z dużą przewagą prowadził od startu do mety. Reprezentant Polski, trzy dni temu wrócił z obozu w Sankt Moritz i jak widać były to owocne treningi. Na drugim miejscu ukończył zawody Jakub Nowak (31:26), a trzecią lokatę wywalczył Daniel Formela (31:27).

Wśród Kobiet najszybsza była Katarzyna Kowalska (34:08) Przypomnijmy, że tydzień świetnie spisała się w Maratonie Berlińskim, gdzie zajmując 12. miejsce wypełniła minimum  kwalifikacyjne na igrzyska w Rio de Janeiro. Na drugim stopniu podium stanęła Dominika Nowakowska (34:49), a trzecia była Angelika Mach (36:39).

W biegu uczestniczyła również Wanda Panfil (41:32) - mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991), triumfatorka maratonów w Londynie, Nowym Jorku i Bostonie oraz Robert Korzeniowski (37:41), zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie sportowym.

Ponadto około dwa tysiące osób wzięło udział w marszu Nordic Walking – „Marszeruję Kibicuję”. W tej grupie maszerowali m.in. mistrz olimpijski w skoku wzwyż z Montrealu (1976) Jacek Wszoła i medalista igrzysk i mistrzostw świata w kolarstwie Tadeusz Mytnik.