Image
Plakat XXVI Biegu Powstania Warszawskiego został zaprojektowany przez zespół portalu MARATOŃCZYK.PL
 
 W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2016 wystartowały zapisy na XXVI Bieg Powstania i 3. Bieg „Zdobądź PAST-ę”. Oba biegi odbędą się 23.07.2016 roku. Bieg Zdobycia PAST-y start o godzinie 9:00, Bieg Powstania Warszawskiego - tradycyjnie wystartuje o godz. 21:00.

Organizator: Bieg Powstania Warszawskiego jest jednym z najpopularniejszych i największych biegów organizowanych na terenie Warszawy. Ze swoją niezwykłą, wieczorną oprawą, historyczną trasą, oświetloną zniczami, wpisuje się spektakularnie w formę i tradycję corocznych obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego – tak istotnych dla każdego mieszkańca Warszawy. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na nowej trasie tylko na dystansie 10 km.

Tysiąc płonących zniczy, mrok i minuta ciszy. W takiej oprawie rokrocznie rozpoczyna się Bieg Powstania Warszawskiego. Ta wyjątkowa impreza powstała, by uczcić rocznicę wydarzeń sprzed ponad 70 lat.

1 sierpnia 1944 roku stolica wystąpiła zbrojnie przeciwko niemieckiemu okupantowi. Padły strzały, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni, do 3 października i kosztowało życie ponad 200 tys. mieszkańców stolicy. Przeszło do historii jako niebywały akt heroizmu.
 

Nowa Trasa Biegu Powstania Warszawskiego  

Image

Dziesięciokilometrowa pętla rozpoczyna się na ul. Bonifraterskiej, gdzie biegacze ustawią się w sześciu strefach startowych.

Strefy od 6 do 1 będą rozmieszczone od skrzyżowania ul. Bonifraterskiej z ul. Międzyparkową, aż po skrzyżowanie ul. Bonifraterskiej z ul. Franciszkańską.
Start będzie zlokalizowany na ul. Bonifraterskiej zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską.

Patrząc w kierunku STARTU:

- po lewej stronie będzie widoczne miasteczko biegowe na terenie Ośrodka Polonia AKTYWNA WARSZAWA,
- po prawej stronie budynek North Gate, w którym będą się znajdować przebieralnie, szatnie i depozyty dla zawodników.
Trasa będzie przebiegać ulicami: Bonifraterską do ul. Miodowej, Krakowskiego Przedmieścia i Karowej, następnie skręt w ul. Dobrą, Lipową do Browarnej, Topiel i Kruczkowskiego. Po skręcie w Ludną do ul. Czerniakowskiej, a następnie ul. Wilanowską do Wioślarskiej, Wybrzeżem Kościuszkowskim /w tym tunelem/ do ul. Krajewskiego, Zakroczymskiej i mety na ul. Konwiktorskiej, zlokalizowanej naprzeciwko Stadionu Polonii Warszawa.
Uczestnicy biegną ulicami asfaltowymi, w żadnym miejscu nie wkraczają na chodniki. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji. Trasa posiada atest PZLA.
UWAGA: Progi spowalniające na ul. Czerniakowskiej oraz Wilanowskiej.
WAŻNE INFORMACJE:
- Strefy Startowe: Strefy od 6 do 1 będą rozmieszczone od skrzyżowania Bonifraterskiej z Międzyparkową aż po skrzyżowanie ul. Bonifraterskiej z ul. Franciszkańską
- Start: ul. Bonifraterskiej zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską
- Miasteczko Biegowe: Ośrodek Polonia AKTYWNA WARSZAWA, ul. Konwiktorska 6
- Przebieralnie, depozyty, szatnie: ul. Bonifraterska 17 ( budek North Gate, po przeciwnej stronie Ośrodka Polonia )

 

{moscomment}