Strona www

  Dział poświęcony imprezie "Bieg Powstania Warszawskiego"

WSZYSTKIE GALERIE CZ. 1 - 5 (fot. Dorota Świderska)

Fotorelacja (fot. Dorota Świderska)
FILM 2013 

 
Image
 
W dniu dzisiejszym  odbyła się konferencja prasowa XXIV Biegu Powstania Warszawskiego. Oprócz najważniejszych informacji dotyczących biegu liczni goście opowiadali o przygotowanych atrakcjach zaplanowanych na 26 lipca 2014.  Usłyszeliśmy o Biegu Pasty, od którego rozpocznie się tego dnia rywalizację biegową.

O tym jak biegając można upamiętniać wydarzenia historyczne mówili przedstawiciele sponsora generalnego PKO BP - Jarosław Brzuzy, oraz Daniel Bogacki - przedstawiciel firmy Asisc, która jest partnerem technicznym imprezy. Natomiast o planowanych wydarzeniach sportowych w Warszawie opowiadał zastępca Prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski.  Gościem specjalnym był reżyser Jan Komasa, reżyser filmu Miasto 44, który będzie wyświetlany w kinach od 19.09.2014. Na konferencji byli także aktorzy występujący w filmie – Józef Pawłowski, Anna Próchniak i Maurycy Popiel, którzy zadeklarowali start w XXIV Bieg Powstania Warszawskiego na dystansie 5 km.

Ciekawsze fragmenty konferencji zaprezentujemy niebawem :) Zapraszamy do zapoznania się z planowanymi atrakcjami.

Tegoroczna edycja biegu to nie tylko atrakcyjna, nocna trasa historycznymi ulicami Warszawy, ale również treningi historyczne, efekty świetlne i akcja społeczna.

Zapisy zakończone
Zakończyliśmy zapisy na XXIV Bieg Powstania Warszawskiego. Został osiągnięty limit 10 000 uczestników.

Treningi nie tylko biegowe
Aby lepiej zadbać o odpowiednie przygotowanie kondycyjne i zwiększyć poziom wiedzy historycznej Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA organizuje dla swoich uczestników różne formy treningów. 16 i 23 lipca o godz. 19.00 odbędą się treningi historyczne z cyklu Z historią w tle. Ta realizowana wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego inicjatywa ma oprócz przygotowania treningowego wpłynąć na wzbogacenie wiedzy o ważnych dla mieszkańców stolicy wydarzeniach historycznych.

AKTYWNA WARSZAWA również przygotowała cykl treningów realizowanych z udziałem trenerów BiegamBoLubię i grupy biegowej Skrzydlaci. Treningi z tego cyklu odbędą się 17 i 24 lipca o godz. 19.00. Ostatni trening będzie specjalną edycją z naciskiem na ćwiczenia na kręgosłup.

Światło nocą
Nocna pora startu Biegu Powstania Warszawskiego sama w sobie staje się pretekstem do tworzenia atrakcji wizualnych dla uczestników. W 24. edycji organizator postawił na efekty świetlne z zastosowaniem techniki mappingu. Tłem do powstającej właśnie wizualizacji 3 D będzie gmach wieloletniego partnera biegu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Gmach zajmowany przez PWPW to element pamięci o historycznych walkach z Powstania Warszawskiego.

Podczas każdego z biegów z cyklu Zabiegaj o pamięć organizator AKTYWNA WARSZAWA pamięta o angażowaniu swoich uczestników w różnego rodzaju akcje generujące pomoc i wsparcie dla różnych grup społecznych. W trakcie tegorocznej edycji Biegu Konstytucji 3 Maja partner biegu Amway Polska zbierał pomoce dydaktyczne dla Zespołu Szkół przy Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka. W trakcie Biegu Niepodległości ta sama firma za każdego uczestnika przekazywała fundusze na edukację sportową najmłodszych.

Zadbaj o kręgosłup
Podczas tegorocznej odsłony Biegu Powstania Warszawskiego firma Abbvie wspólnie ze Stowarzyszeniem Chorych na ZZSK i Osób Ich Wspierających przygotowali akcję społeczną Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup. Jej celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę związaną z chorobami kręgosłupa oraz uświadomienie społeczeństwu, czym jest ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).

26 lipca, w dniu biegu będzie funkcjonował na stadionie POLONII w godz. 16.00 - 21.00 specjalny namiot z logo akcji Żyj Zdrowo – Szanuj Kręgosłup, gdzie każdy zainteresowany kondycją swojego kręgosłupa będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady fizjoterapeuty i reumatologa.

Sponsor strategiczny: PKO Bank Polski
Sponsor techniczny: Asics
Sponsor: AA Drink, Renault, Abbvie
Patroni medialni: Trójka, TVP Warszawa, Gazeta Wyborcza, Sport.pl, AMS, CityInfo.tv, BiegamBoLubię, Polska Agencja Prasowa, Runner’s World, Polska Zbrojna, Maratończyk.pl, MaratonyPolskie.pl oraz Polska Biega.
Patronaty honorowe: Związek Powstańców Warszawy, Światowy Związek Żołnierzy AK, Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Kino Świat.
Partnerzy: Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, Centrum Handlowe ARKADIA, Knight Frank, Radisson, Hulakula, Akademia Leona Koźmińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A., Skrzydlaci; Idee Kaffee, Chorągiew Stołeczna ZHP, Blue Space, Probrand, Wydawnictwo Inne Spacery, Fotomaraton.pl, Pogotowie Flagowe, Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte.

Image

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

{moscomment}