Pod hasłem „Biegnij śladami historii” 28 lipca br. wystartuje XXII Bieg Powstania Warszawskiego. Kilka tysięcy zawodników pobiegnie historycznymi ulicami Warszawy, by uczcić w ten sposób pamięć o uczestnikach Powstania. PKO Bank Polski po raz czwarty wspiera organizację Biegu. Jak co roku trasa XXII Biegu Powstania Warszawskiego będzie przebiegać ulicami Konwiktorską, Bonifraterską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Karową, Wybrzeżem Gdańskim, Sanguszki i Konwiktorską. Zawodnicy zmierzą się na dystansach 5 i 10 km, a na trasie dobiegowej zostanie utworzony „Łańcuch Pamięci” z około 1000 osób trzymających znicz w dłoniach. Wśród uczestników Biegu nie zabraknie również zawodników z PKO Banku Polskiego. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 86 pracowników. Do udziału w imprezie Bank zaprosi także fanów swojego profilu na Facebooku. Laureaci konkursu, którzy najciekawiej opiszą, jak rozpoczęła się ich przygoda z bieganiem, otrzymają pakiety startowe.

Bank od czterech lat wspiera imprezy biegowe o charakterze historycznym. Nie tylko w roli sponsora, ale również uczestnika. Reprezentanci Banku oraz jego fani biorą aktywny udział w biegach odbywających się w rocznice ważnych dla Polaków wydarzeń: uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego oraz odzyskania niepodległości. 28 lipca o godzinie 21.00 drużyna bankowych biegaczy i fanów, wspólnie z kilkoma tysiącami uczestników, uczci pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego.

W historii Banku Powstanie Warszawskie odgrywa znaczącą rolę. W okresie II wojny światowej Pocztowa Kasa Oszczędności funkcjonowała mimo okupacji, a gmach ówczesnej centrali Banku był miejscem schronienia dla mieszkańców stolicy. Mieściła się w nim także siedziba Komendy Głównej AK i szpital polowy.

Organizatorami Biegu są: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaś partnerami Muzeum Powstania Warszawskiego, Światowy Związek Powstańców Warszawy, Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego oraz Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław.

XXII Bieg Powstania Warszawskiego jest jedną z imprez sportowych organizowanych w ramach cyklu "Zabiegaj o pamięć", który obejmuje także Bieg Niepodległości i Bieg Konstytucji 3 Maja.
{moscomment}