FOTORELACJA - KONFERENCJA PRASOWA - 26.04.2017
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)

 
Relacja 2016 / Relacja 2015 /Relacja 2014 / Relacja 2013 

Strona imprezy
Dział poświęcony Warszawskiej Triadzie Biegowej

Image

PKO: PKO Bank Polski po kolejny jest partnerem strategicznym Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. To pierwsza impreza z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem „Zabiegaj o pamięć”. Na bieg można zapisać się jeszcze tylko do 27 kwietnia.

Bieg na dystansie 5 km wystartuje w środę 3 maja 2017 r. o godz. 11.00 przy Alei Tomasza Hopfera. Trasa będzie prowadziła Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Honene-Wrońskiego aż do mety przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej. Limit czasu wynosi 1 godzinę. Podczas zawodów odbędzie się również marsz Nordic Walking oraz „Bieg z Maskotką” na trasie ok. 700 metrów (start biegu dla dzieci o godz. 10.30).

PKO Bank Polski od 2013 r. realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem”, którego celem jest popularyzacja zdrowia, aktywności fizycznej, a także idei wspólnego biegania i pomagania. Bank jest partnerem największych biegów w Polsce, m.in. cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzą: Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości.

– PKO Bank Polski promuje aktywny styl życia i zachęca do udziału w imprezach biegowych, które sponsoruje w całym kraju. Na szczególną uwagę zasługuje cykl „Zabiegaj o pamięć” łączący pasję do biegania z upamiętnieniem ważnych wydarzeń historycznych. Do nich należy 27. Bieg Konstytucji 3 Maja. Kibicuję wszystkim uczestnikom i zachęcam ich do udziału w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii” – mówi Marek Roszczyk, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Zachęcamy zawodników do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Julii. 

Biorąc udział w zawodach będzie można pomóc 10-letniej Julii z Sandomierza. Dziewczynka cierpi na chorobę genetyczną Zespół Pfeiffera (typ I) charakteryzujący się m.in. zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki. Julię czeka rekonstrukcja sklepienia czaszki (w klinice w USA), na którą zbierane są środki. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Mam serce. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Julii” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki będą do odbioru 2 maja w Biurze Zawodów (w siedzibie Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa przy ul. Rozbrat 26) oraz w dniu biegu w namiocie PKO Banku Polskiego na Agrykoli w godz. 9.30-11.00.

Na Agrykoli znajdzie się również Strefa Serca, Strefa Dietetyczna i Strefa Fizjoterapeutyczna. W namiotach Banku zlokalizowanych niedaleko sceny wszyscy zainteresowani będą mogli przejść bezpłatne badania stanu zdrowia oraz zasięgnąć porad specjalistów. Dodatkowo na najmłodszych czeka tradycyjnie już miasteczko lekkoatletyczne.

W zeszłym roku 657 uczestników 26. Biegu Konstytucji 3 Maja pomogło 5-letniemu Emilowi. Dzięki nim Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na operację serca chłopca. Od 2013 r. odbyły się 262 takie akcje, w których wzięło udział ponad 90 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 278 beneficjentów kwotą ponad 3,7 mln zł.

Dodatkowo w ubiegłym roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Zawodnicy w Warszawie przebiegli 2 693 okrążenia, a tym samym stolica zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich miast. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. W tym roku impreza odbędzie się 16 września, również w Warszawie na stadionie AWF. Zapisy ruszą na początku września.

 FOTORELACJA - KONFERENCJA PRASOWA - 26.04.2017
(fot. Dorota Świderska, Wojciech Szota)
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image

Image

 
{moscomment}