ImageTwoja lekcja historii. Przy współpracy z Radą Ekspertów (historyków, dziennikarzy i sportowców) powstało 20 lekcji -  najważniejszych wydarzeń w historii Polski niepodległej i jednocześnie Polskiej lekkiej atletyki. Publikujemy na początek 6 lekcji z całego cyklu. Od momentu odzyskania niepodległości w roku 1918 aż do dnia zakończenia II Wojny Światowej w 1945. 

ImageSkończyły się Igrzyska. Maraton ma nowych bohaterów. Wielu innych już wcześniej przeszło do historii i zyskało wieczną sportową sławę... Zapraszamy Was do przeczytania bardzo ciekawego materiału Kuby Kumocha - redaktora "Dziennika" i maratończyka. Co się wydarzyło Dorando Pietriemu? Jak kształtował się dystans maratonu? I mnóstwo innych maratońskich ciekawostek.

Jakub Kumoch
: Nikt nie wie, kto naprawdę ponosi odpowiedzialność za ten szaleńczy pomysł. 100 lat temu -
24 lipca 1908 roku - wskutek niebywałego zamieszania i serii zbiegów okoliczności przedłużono o ponad 2 kilometry dystans maratonu. Do dziś najdłuższy bieg olimpijski ma
42 kilometry i 195 metrów, a jego historia pełna jest tych, którzy padli na ostatnich dwóch kilometrach. Oni też stali się bohaterami.