ImageWyniki

D. Świderska/W.Szota: Podczas dzisiejszego VII Cracovia Maraton  ani na chwilę nie przestał padać deszcz. Bieg rozpoczął Robert Korzeniowski. Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników - biegaczy, rolkarzy i wózkarzy. Ulewny deszcz towarzyszył biegaczom do samego końca. Dystans maratonu pokonały 1 354 osób. W takich warunkach doskonale czuł się Andriej Gordiejew z Białorusi, który pobił dziś rekord trasy i ukończył bieg z czasem 2:13:41. Polak, Jan Białk dobiegł do mety prawie 3 minuty później z czasem 2:16:25. Trzeci na mecie pojawił się również zawodnik z Białorusi Aleh Hur - 2:20:08. Wśród pań zwyciężyła Olga Kotowska  z Ukrainy osiągając czas 2:39:49. Polka Wioletta Uryga - 2:40:46  dobiegła druga wyprzedzając trzecią na mecie była Tatianę Białowol - 2:41:24 także z Ukrainy.

Dla rolkarzy pogoda deszczowa była bardzo dużym utrudnieniem. Wielu z nich upadało na śliskiej nawierzchni. Pierwszy dojechał do mety Piotr Zieliński - 01:32:17 z Tomaszowa Lubelskiego. Na uwagę zasługuję odnotowanie obecności grupy niepełnosprawnych sportowców ze Stanów Zjednoczonych. Składała się ona głównie z weteranów wojen z Iraku i Afganistanu. Amerykanie manifestowali swój patriotyzm mając na swoich wózkach zatkniętą flagę narodową.