Pełne wyniki 43. maratonu w Ottawie
Strona imprezy
Dział - Maratony zagraniczne

Image

Reprezentacja Polski Wojskowych była faworytem 49. mistrzostw świata, rozgrywanych podczas 43. Maratonu w Ottawie (The 49th CISM World Military Marathon Championship). Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Turynie zdobyliśmy pięć medali, w tym trzy złote. Faworyci nie zawiedli i odnieśli jeszcze bardziej okazały sukces zdobywając wszystko co można było, czyli sześć medali indywidualnie i dwa złote drużynowo. Taka sztuka uała się naszej reprezentacji również trzy lata temu.

Po drugi tytuł mistrzowski z rzędu sięgnął Arkadiusz Gardzielewski - 2:13:43, pokonując Mariusza Giżyński - 2:15:17 i Henryka Szosta - 2:17:51. Z Polaków startował jeszcze Błażej Brzeziński, który osiągnął rezultat 2:21:18. Warto zauważyć, że polscy maratończycy zdobyli złoty medal drużynowo w MŚ wojskowych już po raz piąty z rzędu.

Wśród pań najszybsza była Iwona Bernardelli, która po tytuł sięgnęła po raz trzeci, uzyskując wynik 2:34:47. Srebrny medal wywalczyła Monika Stefanowicz 2:38:34, a brąz przypadł Aleksandrze Lisowskiej - 2:40:12.

Mistrzostwa Wojskowych odbywały się przy okazji corocznego w maratonu Ottawie. W tej edycji wzięło w nim udział 7 tysięcy uczestników. Zwyciężył Kenijczyk Eliud Kiptanui - 2:10:14 oraz Guteni Imana z Etiopii - 2:30:18. W klasyfikacji samego maratonu zarówno Iwona Bernardelli i Arkadiusz Gardzielewski zajęli szóste miejsca.